Pavel Šulc: „Kvalifikaci máme skvěle rozehranou!“

Pavel Šulc: „Kvalifikaci máme skvěle rozehranou!“

Je velkou nadějí pro celý český fotbal. Dvacetiletý záložník PAVEL ŠULC se prosazuje v plzeňské Viktorii, v reprezentační „jedenadvacítce“ už pomalu patří k mazákům. Se Lvíčaty prožívá úspěšný start do kvalifikace, tým, vedený novým koučem Janem Suchopárkem, vyhrál všechny čtyři úvodní zápasy.

„DVA SKALPY KOSOVA JSOU CENNÉ“

„Právě skončený sraz jsme zahájili těsným vítězstvím nad Kosovem. V prvním poločase jsme byli lepší do kombinace, díky gólu Adama Gabriela jsme se ujali vedení. Po přestávce už to byl spíš boj, protože stav hrací plochy nebyl vůbec ideální, ztěžoval nám kombinaci. Je škoda, že se nám nepodařilo vstřelit druhý, uklidňující gól. Zápas bychom pak dohráli v daleko větším klidu. Třech bodů se vážíme, Kosovo má svoji kvalitu, vyhrát na jeho půdě není vůbec jednoduché. V úterý jsme na stejného soupeře narazili znovu, tentokrát v Českých Budějovicích. Zvítězili jsme jednoznačně 3:0 a mě těší, že jsem se výrazně podílel na třetím gólu, když moji střelu před brankářem ještě jemně tečoval Daniel Fila.

 

„CHCEME PRVNÍ MÍSTO UDRŽET“

Kvalifikaci máme skvěle rozehranou. Respektive, lépe jsme ani nemohli, po čtyřech zápasech máme dvanáct bodů. Je super, že dokážeme vyhrávat i zápasy, kdy se nám tolik herně nedaří. Jako například první duel se Slovinskem. Pro některé kluky to byla premiéra za „jedenadvacítku“, byli trošku nervózní. Což je normální. Následně jsme doma dali čtyřku Albánii. Mám radost, že jsem k vítězství pomohl gólem. Teď jsme si připsali dvě výhry nad Kosovem. Pochopitelně bychom rádi první místo udrželi, nicméně favoritem je Anglie. Ale proč se nepokusit být před ní? Teď ztratila, remizovala ve Slovinsku. Věřím, že jsme schopni ji také zaskočit.

 

„SNAŽÍME SE HRÁT DO OFENZÍVY“

„Jedenadvacítka“ začala v září nový cyklus. Působil jsem i v té předchozí, která odehrála na jaře základní skupinu mistrovství Evropy. Kdybych měl porovnat sílu obou týmů, myslím, že oba jsou si podobné. Důležité bude, abychom se dobře sehráli, aby se vytvořila osa mužstva. Změnil se také trenér, Karla Krejčího vystřídal Jan Suchopárek. Velké změny, co se týká herního stylu, nejsou, i pod panem Suchopárkem se snažíme hrát hodně do ofenzívy, chceme být v útoku nebezpeční. Myslím, že nám je tento model vlastní. Mám skvělou přípravu z Plzně, kde se roky hraje právě ofenzívně.

 

„S PLZNÍ MÁME NEJVYŠŠÍ CÍLE“

S Plzní vedeme po deseti kolech ligu. Fanoušci i média jsou možná překvapeni, ve Viktorce jsou ale léta ty nejvyšší cíle. Příliš se nám po uplynulé neúspěšné sezoně nevěřilo, ale my víme, že máme velkou sílu. Ukazuje se v posledních zápasech, ve kterých jsme nebyli lepší, ale dokázali jsme všechny čtyři vyhrát. Máme navíc skvělou partu. Slavia i Sparta jsou finančně jinde, ale to byly i dřív, kdy Viktorka dělala tituly. Nepříjemností je, že se Plzeň třikrát nedostala do evropských pohárů. V létě jsme byli blízko Konferenční lize, ale propadli jsme v odvetě s CSKA Sofia. Můžeme se ale zase soustředit na ligu, což třeba bude naše výhoda proti konkurentům.

 

„SMŮLU JSEM PROTRHNUL S PŘÍBRAMÍ“

Trápil jsem se delší čas v koncovce, nemohl jsem se trefit. Zahazoval jsem i ty největší šance. I kvůli tomu jsem ztratil místo v základní sestavě Plzně. Smůlu v klubu jsem protrhnul v nedávném zápasu MOL Cupu s Příbramí, kdy se mi podařilo vstřelit vítězný gól. Předtím jsem se trefil proti Albánii. Psychicky jsem se zvedl. Věřím, že se do základu brzy vrátím. Na tréninku makám, přidávám si, počkám si na další šanci. Teď se týmu výsledkově daří, což je dobře, trenér Bílek nemá důvod dělat změny. Dělám na trénincích všechno pro to, aby věděl, že mě může kdykoli během zápasů využít.“

PAVEL ŠULC

Narozen: 29. prosince 2000. Výška: 177 cm. Váha: 70 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: SK Toužim (2005-2008), Buldoci Karlovy Vary (2008-2010), Viktoria Plzeň (2010-2018), Vysočina Jihlava (2018-2019), SFC Opava (2019-2020), Dynamo České Budějovice (2020), Viktoria Plzeň (2020-?). Česká liga: 60 zápasů / 4 góly. Největší úspěchy: postup na EURO U21 (2019), člen reprezentačních výběrů ČR do 18, 19, 20 a 21 let.