Pavel Dvořák: „Rád bych si zahrál jednou o poháry!“

Pavel Dvořák: „Rád bych si zahrál jednou o poháry!“

Patří k ligovým mazákům, brzy bude atakovat hranici 200 startů. Jihlavě odvádí útočník PAVEL DVOŘÁK výborné služby, před dvěma týdny se blýskl dvěma góly proti Liberci. Patří k tahounům týmu, který je na jaře k nepoznání. Kromě Liberce dokázala o záchranu bojující Vysočina porazit Plzeň i Slavii. Blízko k bodům měla i v pátek proti Spartě (0:1).

„VÝSLEDEK SE SPARTOU JE KRUTÝ“

„Po výhře v Liberci v minulém kole jsme věřili, že můžeme porazit i Spartu. Bohužel jsme odehráli smolný zápas. Nastřelili jsme tyčku, břevno. Sparta byla silnější na míči, ale vyložené šance neměla. Jen náznaky. my ano, z malého vápna ale Davis (Ikaunieks) neproměnil. Alespoň nezremizovat takové utkání je k vzteku. Po jeho průběhu musím říct, že výsledek je pro nás krutý. Zasloužili jsme si určitě víc. Kdyby měla Sparta pět šest šancí, dá se prohra přijmout, ale dostat takový blbý gól je hodně kruté. Brankáři Rakovanovi jsme vůbec nic nevyčítali, každý občas udělá chybu. Nebýt jeho, máme bodů mnohem míň.

„ZVEDLA NÁS SÉRIE V ÚVODU JARA“

Na podzim jsme získali deset bodů, byli jsme poslední. Nikdo nám nedával žádnou šanci. A my jsme na jaře ve dvanácti kolech udělali devatenáct bodů. Kamarádi se mě ptají, co se stalo, že jsme jiný tým. Prostě si všechno sedlo. Přišel nový trenér, noví hráči. Snažíme se hrát vzadu na nulu, na jistotu. Víme, že vepředu se nějaká šance vždycky naskytne. Strašně nám pomohla série na úvod jara, kdy jsme vyhráli čtyřikrát po sobě. To nás ohromně zvedlo. Věříme si, víme, že záchranu můžeme zvládnout. Porazit Plzeň, Slavii, Liberec už něco znamená.

„NEPAMATUJU, ŽE BY O ZÁCHRANU HRÁLA PŮLKA LIGY“

Boj o záchranu se podle mě rozhodne až v posledním kole. V sobotu nám pomohlo, že Baník ztratil body remízou s Libercem. Letos je soutěž neskutečně vyrovnaná. Loni jsme končili sezonu se sedmadvaceti body, které nám stačily na záchranu. Teď máme dvě kola před koncem o dva body víc, což na udržení se s vysokou pravděpodobností stačit nebude. Nepamatuju, že by o záchranu hrála skoro půlka ligy. Vždycky se to kolem pětadvacátého kola odtrhlo, o sestup si to rozdala tři čtyři mužstva. Příští rok se rozběhne nadstavbová část, kvůli větší atraktivnosti. Tato sezona ale ukazuje, že to není potřeba.

„V ZIMĚ JSME NASTARTOVALI NOVOU KAPITOLU“

Myslím, že nám paradoxně pomohlo, že přišli kluci, kteří se záchranou neměli zkušenosti. V Jihlavě se v tabulce plácáme dole každý rok, na nás, kteří jsme v klubu déle, to má negativní dopad. Příchodem nových hráčů se vzduch pročistil. V zimě jsme ale nastartovali novou kapitolu. Cítím, že mužstvo má perspektivu. Byť v létě jistě budou nějaké odchody. Pokud přestoupí Davis (Ikaunieks), bude to pochopitelně oslabení, v letošním ročníku dal deset gólů, plus nějaké asistence. Ale myslím, že klub dokáže přivést dobrou náhradu. Jihlava to tak má nastavené, problém bych v tom neviděl.

„O ZÁCHRANU JSEM ZVYKLÝ HRÁT“

Před Jihlavou jsem působil roky v Hradci Králové, kde jsme se pohybovali také dole. O záchranu jsem zvyklý hrát, umím se oprostit od tlaku. Ale rád bych si také někdy zahrál o evropské poháry. V ideálním případě o titul. Jenže pořád se mi tento sen nedaří naplnit. Věřím, že jednou se třeba zrealizovat povede. V Jihlavě nevím, bojovat o pohárové příčky by byl asi příliš velký cíl. Neřeším to, snažím se na hřišti odvádět maximum, hrát co nejlíp. Co přijde, to přijde.“

PAVEL DVOŘÁK

Narozen: 19. února 1989. Výška: 186 cm. Váha: 82 kg. Fotbalový post: útočník. Stav: svobodný, přítelkyně Eliška, syn Jáchym (6 měsíců). Česká liga: 177 zápasů / 34 gólů. Hráčská kariéra: Vysoké Mýto (1995-2000), Hradec Králové (2000-2015), Vysočina Jihlava (2015-?). Největší úspěchy: postup do první ligy (2010, 2014), člen reprezentačních výběrů do 18 a 19 let.