Pavel Dvořák: „Hradec na ligu určitě má!“

Pavel Dvořák: „Hradec na ligu určitě má!“

Před dvěma lety se vrátil do Hradce Králové, pomohl mu vykopat zpátky první ligu. Zkušený útočník PAVEL DVOŘÁK se na postupu mezi českou elitu podílel deseti góly. Pro tuto sezonu si víc než střílení branek přeje, aby se Votroci pohybovali v klidném středu tabulky.

„S LIBERCEM JSME PROSPALI ÚVOD“

„Proti Liberci jsme bohužel prospali úvod zápasu, prvních dvacet minut bylo z naší strany hrozných. Říkali jsme si v kabině, že na Slovan vletíme, jenže na hřišti byl lepší soupeř. Vyhrával osobní souboje, měl odražené míče. Když se odrazil balon k nám, hned jsme o něj přišli, což Liberec dostalo také na koně. Nemohli jsme se dostat do utkání, nebyli jsme schopni dát si za sebou několik přihrávek. K tomu všemu jsme inkasovali rychlou branku. Vzhledem k tomu, že jsme potom dotahovali, myslím, že můžeme být za remízu rádi. Výsledek je asi spravedlivý.

 

„VYLOUČENÍ BYLO SPRÁVNÉ“

Je škoda, že když jsme hráli prakticky hodinu přesilovku, že jsme z ní nevytěžili víc. Slovan bránil, stál před vápnem, bylo těžké se tam dostat. Liberec byl po dvou kolech bez bodu, navíc před týdnem dostal doma od Sparty pět gólů. Zákonitě nebyla atmosféra v klubu ideální, o to zodpovědněji přistoupil k zápasu s námi. Před ním jsme si říkali, že když dostali od Sparty rychtu a neměli na kontě ani bod, že nepřijdou jako mistři světa. Naopak, že budou maximálně zkoncentrovaní a budou to chtít u nás urvat. Což se potvrdilo. Jen se krátce vrátím k vyloučení. Podle mě bylo správné. I ze hřiště vypadal zákrok libereckého Havelky na Vlčáka (Vlkanovu) hrůzně. V reálu jsem si jen nevšiml, že mu přišlápl kotník.

 

„BODY PŘIBÝVAJÍ POMALU“

V prvních třech kolech jsme uhráli naprosto tři shodné výsledky. Remízy jedna jedna. Neprohráli jsme, což svědčí o tom, že na první ligu určitě máme. Nebyli jsme horší než naši soupeři. Nad druhou stranu body po remízách přibývají strašně pomalu. Myslím, že jsme mohli mít o dva body víc. Stačilo, abychom dotáhli do vítězného konce jeden duel a naše situace by byla mnohem veselejší. Nedá se svítit. Ale myslím, že jsme si dokázali, že máme solidní sílu. Jen je potřeba v zápasech, jako proti Bohemce nebo s Karvinou, zlomit výsledek na naši stanu.

 

„ČEKAJÍ NÁS TĚŽKÉ ZÁPASY“

Teď nás čekají tři těžké zápasy za sebou. Hrajeme na Slovácku, na Spartě a pak doma s Plzní. Když se na los člověk podívá, soupeři budí respekt. Papírově jsou tato tři mužstva jasnými favority. Jenže během základní části soutěže musíte hrát s každým dvakrát. A nikde přece není psáno, že s těmito mužstvy nemůžeme uspět, že se s nimi nedá hrát. Slovácko také v uplynulé, pro něj mimořádní sezoně, mělo na svém stadionu slabší období. Vzhledem k nadcházejícímu sledu zápasů je však velká škoda, že jsme v úvodních třech kolech aspoň jednou nevyhráli.

 

„V AZYLU SE CÍTÍM DOBŘE“

Domácí zápasy hrajeme v azylu v Mladé Boleslavi. Musím říct, že se tam cítím dobře. Myslím, že i celý tým. Když jsme hráli na našem starém stadionu v Hradci bez fanoušků, bylo to špatný. Když přijde teď v Boleslavi na utkání patnáct stovek lidí, atmosféra je solidní. Je taková fotbalové. Azyl mi tedy vůbec nevadí. V minulé sezoně ve druhé lize jsem dal deset gólů, pro ligu jsem si ale žádnou metu nestanovil. Spíš mi jde o to, abychom se pohybovali v klidném středu tabulky. Myslím, že na něj máme. Jen musíme zvládat zápasy proti kvalitativně rovným soupeřům. Pokud ne, budeme hrát o záchranu.“

PAVEL DVOŘÁK

Narozen: 19. února 1989. Výška: 186 cm. Váha: 82 kg. Fotbalový post: útočník. Stav: svobodný, přítelkyně Eliška, syn Jáchym (3). Česká liga: 223 zápasů / 37 gólů. Hráčská kariéra: Vysoké Mýto (1995-2000), Hradec Králové (2000-2015), Vysočina Jihlava (2015-2018), Sigma Olomouc (2018-2019), 1. FC Slovácko (2019-2020), FC Hradec Králové (2020-?). Největší úspěchy: postup do první ligy (2010, 2014, 2021), člen reprezentačních výběrů do 18 a 19 let.