Pavel Bucha: „Na zápas Plzeň – Slavia jsem neměl náladu…“

Pavel Bucha: „Na zápas Plzeň – Slavia jsem neměl náladu…“

V minulém ligovém kole pečetil výhru „Bolky“ ve Zlíně, kde ukončila bídnou bilanci na venkovních hřištích. Mladý středopolař reprezentační „jedenadvacítky“ PAVEL BUCHA, který si v ambiciózním středočeském klubu prodloužil jarní hostování z Plzně, však o týden později přispěl doma s Libercem k ukončení dosavadní vítězné série.

Ve Zlíně jsme byli druhou půli dost pod tlakem, domácí měli i několik šancí, ale v závěru se jim už asi nechtělo tolik vracet. Když získal na půlící čáře míč „Bůďa“ (Lukáš Budínský), tak jsem si naběhl za obranu a on mi tam ideálně časovaný balon poslal. Byl to můj čtvrtý podzimní gól, ale moc z téhle individuální bilance nejásám, protože mohla být ještě lepší, kdybych v koncovce zvládal finální fázi…


UDĚLALI JSME DOST CHYB V DEFENZÍVĚ!“

Až do nedělního zápasu s Libercem se nám doma stoprocentně dařilo. Myslím si, že jsme soupeřům vždycky dokázali vnutit svůj herní styl a byli jsme také hodně produktivní. I se Slovanem jsme mohli utkání úspěšně zvládnout. Bohužel jsme v něm udělali dost chyb v defenzívě. Do prvního gólu jsem byl namočený i já s krajním bekem „Fulňasem“ (Jakub Fulnek), když jsme nedokázali zblokovat centr Mikuly z pravé strany, takže balon proletěl přes několikery nohy až do vápna k Musovi, který ho pohodlně doklepl do prázdné branky. Přitom z naší strany to nebylo úplně špatné, měli jsme i pár šancí, takže jsme si o přestávce v kabině říkali, že ve druhé půli dáme gól a zápas otočíme. Jenže po zaváhání na kraji obrany a libereckém brejku jsme podruhé inkasovali.


ÚPLNĚ ZBYTEČNĚ JSEM VRAZIL DO BALUTY…“

Brzy potom jsme se dostali zpátky do zápasu, když po faulu na „Komliho“ (Nikolaje Komličenka) proměnil „Bůďa“ penaltu. Věřili jsme, že nás to nakopne k ještě většímu náporu. Jenže pak jsem se přimotal k další gólové situaci. Házeli jsme aut na vlastní polovině, zbytečně jsem si šel pro míč, který ale získal Potočný. Posunul ho Balutovi a já jsem do něj na hranici vápna, jak jsem byl rozběhlý, tak vší silou vrazil. Rozhodčí správně odpískal pokutový kop proti nám. Potočný z něj zvýšil na 3:1 pro hosty a chvilku potom mě trenér vystřídal. Už jsme se ve zbývajícím čase nedokázali zvednout… V kabině se mě trenér Weber zeptal na tuhle penaltovou situaci, jestli jsem ji musel takhle řešit. Řekl mi, že to byla zbytečná penalta, kterou jsem udělal. Neměl jsem proto ani náladu se podívat v televizi na utkání Plzeň – Slavia, které začínalo po našem zápase. Pustil jsem si ho až v pondělí odpoledne.


PŘES ZLÍN MUSÍME V MOL CUPU POSTOUPIT!“

Při pondělním tréninku jsme se na tenhle zlomový moment v klidu znovu podívali a musel jsem dát trenérovi za pravdu. Ale víc jsme se v tom už nehrabali, protože nás v tomto týdnu čekají dva zápasy. Na Zlín se nemusíme dívat na videu, protože ho máme načtený z ligy. Je to pro mě lepší varianta, radši jsem na hřišti než u obrazovky. Cíl je jasný – postoupit přes Zlín v MOL Cupu dál! Po pátečním dopoledním tréninku se vydáme autobusem na ligu do Olomouce, kde bychom také chtěli uspět.


OD MÁRY MATĚJOVSKÉKO SE MÁM CO UČIT…“

Trenér po mě především chce, abych si splnil svoje povinnosti do defenzívy, abych se kvalitně zapojoval do presinku, nepropadal, aby dobře fungovala spolupráce s krajními beky a záložníky. Směrem dopředu už mám volnost, i když samozřejmě musím některé věci jako střední záložník naplňovat - roztahovat hřiště do šířky nebo otevírat prostory spoluhráčům. Mám kolem sebe v mančaftu dva zkušené hráče-reprezentanty Máru Matějovského a Dana Pudila. Je to pro mě ohromná výhoda a zároveň i fotbalová škola s nimi hrát. Pro mě jako středového záložníka je Mára vzor, pořád se od něj učím kreativitu, jak dokáže netradičně řešit i ty nejsložitější situaci na hřišti.


DVĚ KVALIFIKAČNÍ REMÍZY JSOU ZKLAMÁNÍM!“

Po tomhle anglickém týdnu a dalším domácím zápase s Bohemkou přijde reprezentační přestávka. V té minulé říjnové jsme si plánovali, že s „jedenadvacítkou“ v kvalifikaci mistrovství Evropy zdoláme doma konkurenty v boji o postup Řeky a Skoty. Bohužel jsme dvakrát jen remízovali, takže odvety s nimi v příštím roce budou o to těžší. Navíc nás nyní čeká podobně obtížný zápas v Chorvatsku…“

PAVEL BUCHA

Narozen: 11. března 1998. Výška: 174 cm. Váha: 72 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Čechie Kralupy (2004-2006), FK Neratovice (2006-2008), Slavia Praha (2008-2018), Viktoria Plzeň (2018-2019), Mladá Boleslav (2019-?).