Panika ve finiši přišla PSG hodně draho

Středeční odveta osmifinále Ligy mistrů nabídla na Camp Nou nezapomenutelnou podívanou, do níž domácí výběr kouče Luise Enriqueho nastoupil se čtyřgólovým mankem z úvodního klání v Paříži. A přestože v průběhu napínavého utkání ještě jednou inkasoval, šesti góly do sítě francouzského PSG si vystřílel senzační postup mezi nejlepší osmičku milionářské soutěže. Až do středy žádný tým v historii Ligy mistrů nedokázal vybojovat postup, když úvodní bitvu play off prohrál o čtyři branky. Barcelona ale předvedla neuvěřitelný obrat a přepsala statistiky.

Utkání na Camp Nou od začátku zcela dominovala – už v 3. minutě rozvlnil síť Suárez, pět minut před koncem první půle zvýšila náskok po vlastní brance Kurzawy a v 50. minutě po zásahu Messiho byla jedinou trefu od vyrovnání stavu série! Gól hostujícího Cavaniho domácím ale notně zkomplikoval situaci, vždyť po zásahu uruguayského forvarda nově potřebovali vstřelit další tři góly! To se jim však v samotném závěru díky dvěma trefám Neymara a postupové trefě Sergi Roberta v šesté minutě nastavení podařilo a po vítězství 6:1 senzačně poslali PSG z kola ven.

Svěřenci Unaie Emeryho tak ve Španělsku předvedli obrovský kolaps, vždyť ještě v 87. minutě utkání na Camp Nou v součtu s prvním kláním vedli 5:3 a mířili do čtvrtfinále. Jenže jejich hru poté ochromila panika, což rozjetá Barcelona potrestala – podle statistik Opta od první branky Neymara v 87. minutě a 27. vteřině po závěrečný hvizd v sedmé minutě nastavení borci PSG zkompletovali pouhé čtyři přihrávky. A z toho třikrát se jim podařilo úspěšně si přihrát při rozehrávce ze středového kruhu po inkasovaných gólech…