Páník už neustál třetí bídný start

Trenérem fotbalistů Zlína už není Bohumil Páník. Vedení momentálně devátého celku ligové tabulky ho odvolalo kvůli neuspokojivým výsledkům v jarní části sezony a intenzivně jedná o jeho nástupci. Tým dočasně převzali asistenti Jan Somberg a Jan Kameník. Zlín v minulém kole prohrál v Karviné vysoko 0:4, v úvodním jarním utkání doma jen remizoval s Duklou 1:1. „Ševci“ v devíti zápasech venku nevyhráli a z posledních dvanácti kol porazili jen týmy ze spodku tabulky Jihlavu a Slovácko.

Jednašedesátiletému kouči měla po této sezoně skončit smlouva. Zlínský tým vedl od prosince 2014, kdy ještě hrál druhou ligu. Pod jeho vedením se mužstvo po půlroce probojovalo do nejvyšší soutěže. Sezony mezi elitou ale mají ve zlínském podání podobný průběh, po skvělých podzimních výsledcích se mužstvu na jaře nedaří. Loni dovedl Páník zlínské svěřence k vítězství v MOL Cupu, což automaticky znamenalo přímý postup do základní skupiny Evropské ligy. V ní Zlín v konkurenci Kodaně, Lokomotivu Moskva a Šeriffu Tiraspol získal dva body.

Krize v předchozích dvou letech ustál. V dubnu 2016, kdy Zlín devět kol nevyhrál a na jaře získal jen bod, mu mimořádné zasedání představenstva klubu dalo důvěru. Totéž se opakovalo o rok později, kdy zůstal ve funkci i po deseti utkáních bez výhry. V minulosti působil u mládeže v Sigmě Olomouc a Baníku Ostrava, vedl také polské týmy Nowy Dvor, Lech Poznaň, Miedž Legnica a Pogoň Štětín.