Ondřej Petrák: „Baráž se uhrát dá!“

Ondřej Petrák: „Baráž se uhrát dá!“

Na podzim vypadl ze sestavy Norimberku. Také proto záložník ONDŘEJ PETRÁK v zimě kývl na půlroční hostování v Drážďanech, kde se sešel s krajanem Josefem Hušbauerem. Přestože je Dynamo tři kola před koncem druhé německé ligy poslední, bývalý slávista věří, že se zachrání.

„S HAMBURKEM BYLO NA BOD“

„Neudělal mi radost sobotní výsledek našeho konkurenta v boji o záchranu Wehenu, který vyhrál v Kielu. Tím nám bohužel zase odskočil. Zápas jsem neviděl, ale doufal jsem, že Wehen zaváhá. My jsme naopak nezvládli v pátek domácí utkání s Hamburkem. Tedy nezvládli... S favoritem jsme drželi krok, na bod určitě bylo. Velká škoda, že jsme v závěru inkasovali. V naší situaci se počítá každý bod. V pondělí jsme pak prohráli 0:4 v Bielefeldu, který už má jistý postup. Uspět s ním bylo strašně těžké.

 

„MÁME NABITÝ PROGRAM“

Proti Hamburku jsem nenastoupil, nebyl jsem ani na lavičce. Měl jsem menší zdravotní problémy. Zápasy jdou rychle po sobě, hrajeme třikrát v týdnu. Takže ze zranění se musíte dát do kupy během dvou dnů, což jsem nestihl. Vzhledem k neplánované, druhé karanténě, jsme do druhé bundesligy vlétli prakticky z voleje. Ve chvíli, kdy ostatní týmy měly odehrané tři čtyři zápasy. Takhle našlapaný program máme vlastně jenom my. Druhý den po zápase regenerujeme, následující den absolvujeme předzápasový trénink, vyspíme se a zase jdeme hrát.

 

„TRENÉR TOČÍ SESTAVU“

Před restartem soutěže se mluvilo o tom, že riziko zranění při takovém zápřahu a po nezvyklé pauze bude velké. Trenér proto základní sestavu neustále točí. Když má někdo zdravotní problém, naskočí jiní. Naštěstí máme široký kádr, dá se rotovat. Nevěděli jsme, jak to po karanténách budeme zvládat. Šlo o velkou neznámou. Určitě byla jistá nevýhoda, že jsme naskočili do rozjeté sezony. Soupeři už do sebe dostávali čtrnáct dnů herní fyzičku, my jsme po jednom týdnu společných tréninků nastoupili do mistráků. Začátek nebyl jednoduchý, ale myslím, že teď už se dá rychlý sled zápasů zvládnout.

 

„LIDÉ NA STADIONY POŘÁD NESMÍ“

Do konce druhé bundesligy chybějí tři kola, dvakrát hrajeme venku. Nejdřív v Kielu, pak v Sandhausenu, na závěr nás doma čeká Osnabrück. Všichni v klubu věříme, že minimálně šestnácté místo, ze kterého se jde baráže, se uhrát dá. Uvidíme. Škoda, že nám nemůžou pomoct naši skvělí fanoušci. Zatímco v Česku už nějací v hledištích být můžou, v Německu zatím na stadiony nesmí. Což je strašně vtipný, protože když jdete do města nebo vidíte trhy, jsou tam tisíce lidí bez roušek. To problém není. Ale aby na fotbal pustili pět deset tisíc, už problém je.

 

„KDE BUDU PŘÍŠTÍ SEZONU ABSOLUTNĚ NETUŠÍM“

Krátce se vrátím k posledním měsícům, během kterých jsme v Drážďanech zažili tři karantény. Po druhé, čtrnáctidenní, kterou jsme trávili doma, jsme přešli do týdenního soustředění na hotelu. Každý z nás byl zavřený na svém pokoji, mohli jsme jen na jídlo a na trénink. Některým klukům hotely nevadí, koncentrují se líp na tréninky a zápasy. Já jsem ale radši doma. Hostování z Norimberku mi skončí po sezoně, ve smlouvě mám zakotvenou opci. Záleží na mně, jestli ji uplatním. První podmínka pochopitelně je, abychom zůstali ve druhé lize. Zatím tedy absolutně netuším, kde příští sezonu budu hrát. Stát se může cokoli.“

 

ONDŘEJ PETRÁK

Narozen: 11. března 1992. Výška: 187 cm. Váha: 80 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník, obránce. Hráčská kariéra: Dolní Břežany (1997-1998), ABC Braník (1998-2000), Bohemians Praha (2000-2002), Slavia Praha (2002-2014), 1. FC Norimberk (2014-2020), Dynamo Drážďany (2020-?). Česká liga: 62 zápasů / 2 góly. Německá liga: 33 / 0. Největší úspěchy: postup do bundesligy (2018), účastník EURO U21 (2015), člen reprezentačních výběrů do 16, 17, 18, 20 a 21 let.