Odložený odlet na China Cup

Čeští reprezentanti kvůli vážné technické závadě na letadle nemohou odcestovat na přípravný turnaj čtyř zemí do Číny podle původního plánu v úterý odpoledne. Vedení FAČR řeší náhradní variantu. Národní tým zřejmě odletí až ve středu ráno. Původně měl odletět speciálem do dějiště turnaje Nan-ningu v úterý kolem 14. hodiny a do Číny, kde je sedmihodinový časový posun, měl dorazit ve středu nad ránem středoevropského času. Úvodní zápas odehrají svěřenci trenéra Karla Jarolíma proti Uruguayi v pátek od 12.35 hodin SEČ, v pondělí je pak čeká duel o umístění s domácím výběrem nebo Walesem.

"V brzkých ranních hodinách jsme obdrželi informaci, že naše letadlo do Číny nemůže kvůli nečekané závadě na palivovém systému vzlétnout. Protože jde o závažný technický problém, který musí řešit speciálně povolaný tým techniků Airbusu, doba opravy se může natáhnout až na několik dnů," říká předseda FAČR Martin Malík.

Vedení asociace se momentálně snaží zajistit náhradní letadlo. "Od momentu, kdy jsme dostali tuto informaci, podnikáme veškeré možné kroky k vyřešení situace. V první řadě jde o nalezení adekvátního letadla namísto původního stroje. Aktuálně se nabízí jedna možná varianta transportu na turnaj, na které pracujeme s maximální snahou o to, abychom byli schopni odletět do Číny v nejbližším možném termínu," doplňuje šéf českého fotbalu.

Podle mluvčí pražského letiště Mariky Janouškové měl národní celek odcestovat do Číny speciálem soukromé společnosti AirX, která sídlí na Maltě. Stroj by měl podle dostupných informací odletět ve středu okolo osmé hodiny ráno.