Nezmar poradcem polského nováčka

Bývalý sportovní ředitel pražské Slavie Jan Nezmar se stal poradcem představenstva pro sportovní záležitosti v Podbeskidzie Bielsko-Biala. Novou pozici v polském prvoligovém klubu, který je nováčkem nejvyšší soutěže, bude zastávat zatím do června. "Domluvili jsme se na dočasné spolupráci na následující půlrok, na bázi konzultační. Byl bych rád, aby případná spolupráce, která by následovala po tomto půlroce, dávala smysl. Proti chci nejdříve to prostředí, nejen klub, ale celou polskou ligu, opravdu důkladně poznat," říká třiačtyřicetiletý člen Klubu ligových kanonýrů týdeníku GÓL.

Podbeskidzie je po podzimní části polské Ekstraklasy na posledním místě tabulky a bude hrát o záchranu. "Pozice není dobrá. V průběhu podzimu jsem viděl několik zápasů naživo a hodně na videu. Vím, že se Podbeskidzie snaží o pro mě zajímavý, aktivní fotbal. Ale vše se hodnotí optikou výsledků a ty nepřicházely, někdy holt měl tým trochu smůly," konstatuje a dodává: "Potkal jsem tu zajímavé lidi, kteří mají zajímavou vizi, jak se dá fotbal dělat. Je tu zajímavé prostředí, krásný stadion. Důležité pro mě je i to, že lidi přemýšlí o tom, jak by klub měl vypadat, nejen v momentálním čase, ale i do budoucna."

V Edenu skončil v létě, nejprve dělal sportovního ředitele a pak krátce viceprezidenta klubu pro sport. Do Slavie přišel na konci roku 2017, přivedl z Liberce trenéra Jindřicha Trpišovského a společně získali dva ligové tituly. Předtím pracoval v managementu Slovanu, za který v minulosti dlouhá léta hrával a získal s ním dva mistrovské tituly (2002, 2012). Jeden slovenský má z angažmá v MFK Ružomberok (2006).