Nezmar po podzimu opustí Liberec

Pět let úspěšně působil ve funkci sportovního ředitele libereckého Slovanu Jan Nezmar a po podzimu svoje angažmá pod Ještědem ukončí. Jeho prvotním zájmem bylo odejít mimo fotbalové prostředí, jenže obdržel nabídku ze Slavie, která ho láká. "Řešil jsem, co dál, a mohu prozradit, že jsem se dohodl na práci mimo fotbal. Chtěl jsem opustit fotbalové prostředí. Ale pak se objevila nabídka ze Slavie, která mě velmi oslovila, přestože mi situaci zkomplikovala, protože jsem byl rozhodnutý své kroky směrovat jinam," popisuje čtyřicetiletý „Nezmič“ svoje dilema a zároveň dodává, že jeho zimní „přestup“ do Edenu není ještě uzavřený.

"Teď je situace taková, že po podzimu ve Slovanu skončím. V následujících dnech by mělo být jasno, kam mé kroky povedou. Moje budoucnost by měla být spojena se Slavií, ale definitivu to v tomto okamžiku ještě nemá."

Člen Klubu ligových kanonýrů týdeníku GÓL pověsil profesionální kopačky na hřebík v prosinci 2012 a následně se ujal role sportovního ředitele v Liberci. Měl velký podíl na tom, že klub za pět let skončil dvakrát třetí, jednou čtvrtý a nyní mu také patří čtvrté místo. Navíc několikrát úspěšně zvládl velkou přestavbu kádru. Nyní by mohl v Slavii znovu spolupracovat s trenérem Jaroslavem Šilhavým, který ho vedl v Liberci na sklonku jeho hráčské kariéry, kdy v sezoně 2011/2012 získali mistrovský titul, a poté se on stal jeho nejbližším nadřízeným ve Slovanu.