Nemanja Kuzmanovič: „Opava? Už to není tak silné!“

Nemanja Kuzmanovič: „Opava? Už to není tak silné!“

Potřetí od zimního odchodu stál proti Opavě, útočník Baníku NEMANJA KUZMANOVIČ poprvé nevyhrál. Ostrava v páteční předehrávce brala ze slezského derby na domácím stadionu bod (0:0). Srbský střelec ale vzhledem k dlouhému oslabení remízu bere.

„VYLOUČENÍ DERBY OVLIVNILO“

„Vzhledem k naší dobré domácí bilanci jsme byli po remíze s Opavou zklamaní. Chtěli jsme dát fanouškům tři body. Nepovedl se nám ale vstup do zápasu, soupeř byl v prvním poločase nebezpečnější, měl dvě velké šance. My jsme se hledali. Když už jsme hru vyrovnávali, byl vyloučený Adam Jánoš. Červená karta utkání pochopitelně ovlivnila, hráli jsme pětapadesát minut v oslabení. I tak jsme mohli nakonec zvítězit, vytvořili jsme si tři solidní šance. Bohužel nám to tam nespadlo. Ale vzhledem k dlouhému oslabení musíme bod brát.

 

„ČERVENÁ KARTA BYLA ZBYTEČNÁ“

Vyloučení Adama bylo zbytečné. Chápu, že byl frustrovaný, protihráč na něm visel snad pět vteřin, navíc ho strhnul na zem. Ale takhle nesmí reagovat. Červenou kartu dostal nakonec rovnou, ale on by byl vyloučený tak jako tak, protože už měl žlutou. Tahle situace je poučením pro další zápasy, musíme si na takové věci dávat pozor a emoce ukočírovat. I když, pořád jde o fotbal, něco takového se může stát každému. V deseti jsme byli paradoxně lepší. Říkal jsem o poločase klukům, že Opava, pokud se zatáhneme a budeme hrát na brejky, to bude mít těžké. Což se potvrdilo.

 

„S OPAVSKÝMI SI OBČAS VYNADÁME“

Od lednového přestupu do Baníku jsem proti Opavě nastoupil potřetí. I v pátek jsem měl zvláštní pocit. Přece jen, působil jsem v Opavě dlouho, s většinou kluků jsem seděl v jedné kabině. Ale už to nebylo tak silné, jako v prvním utkání. Pořád se však jedná o mimořádný zápas, derby pokaždé provází nádherná kulisa. Během utkání občas s opavskými něco prohodím. Někdy komentujeme verdikty rozhodčího nebo si občas i vynadáme. Ale to je v zápalu boje, na konci si vždycky podáme ruce.

 

„VENKOVNÍ BILANCE JE DIAMETRÁLNĚ ODLIŠNÁ“

Zatímco doma se nám na podzim daří, venku je naše bilance diametrálně odlišná. Čím si to vysvětlit? Nevím. Kdybychom věděli, uděláme pár věci jinak a budeme úspěšní i na soupeřových hřištích. Ale například v Teplicích jsme hráli výborně, vedli jsme, ale stejně jsme v závěru dostali gól a odjeli jen s remízou. Jasně, každému se hraje líp před vlastními fanoušky, nám obzvlášť, protože jsou úžasní. Ale takový rozdíl oproti venkovním zápasům by být neměl.

 

„SE TŘEMI GÓLY SPOKOJENÝ NEJSEM“

Na podzim jsem dal zatím v lize tři góly, spokojený tedy příliš nejsem. Branek mohlo, nebo přesněji, mělo být víc. Nastupuji zkraje, musel jsem se přizpůsobit. Ale i ze strany se dá do šestnáctky soupeře dostat a zakončit. Dokud se bude vyhrávat, nevadí mi, že moje střelecká bilance není podle představ. Ale pokud přijdou duely, které výsledkově nezvládneme, jako třeba teď s Opavou, vyčítám si, že jsem týmu gólem nepomohl. Musím však Opavu pochválit, byla na nás dobře nachystaná, byla agresivní.


„VĚŘÍM, ŽE SRBOVÉ SE NA EURO DOSTANOU“

V sobotu jsem sledoval los základních skupin mistrovství Evropy. Do české skupiny, kde jsou ještě Anglie s Portugalskem, můžeme přibýt my, Srbové. Pokud zvládneme play off Ligy národů v březnu. Čeká nás zápas v Norsku, pokud ho vyhrajeme, nastoupíme doma proti Skotku nebo Izraeli. Věřím, že se na EURO dostaneme. Byla by to nádherná skupina. Střety s Chorvaty jsou vždycky vyhecované, plus Česko, kde dlouho žiju a hraju ligu. A samostatná kapitola je Anglie.“

NEMANJA KUZMANOVIČ

Narozen: 27. května 1989. Státní příslušnost: Srbsko. Výška: 180 cm. Váha: 74 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Sonja, syn Luka (3). Fotbalový post: útočník. Hráčská kariéra: RFK Novi Sad (Srbsko, 2008.2009), FK Jezero Plav (Černá Hora, 2008), Bane Raška (Srbsko, 2008-2009), Dinamo Bukurešť (Rumunsko, 2009), Srem Mitrovica (Srbsko, 2009-2010), Slovan HAC (Rakousko, 2010), SV Leobendorf (Rakousko, 2010-2012), Střížkov (2012-2014), Baník Sokolov (2014), SFC Opava (2014-2019), Baník Ostrava (2019-?). Česká liga: 53 zápasů / 12 gólů. Největší úspěchy: finalista MOL Cupu (2019), postup do české ligy (2018).