Necid se upsal Haagu

Útočník Tomáš Necid po pondělním ukončení angažmá v tureckém Bursasporu zamířil do nizozemského klubu ADO Den Haag, kde podepsal dvouletou smlouvu. Devětadvacetiletý forvard už v Nizozemsku hrával v letech 2014 a 2015 za Zwolle, za které dal ve 33 zápasech 14 gólů. Klub něj údajně usiloval i nyní, ale nakonec se však dohodl se sedmým celkem minulé sezony Eredivisie. Odchovanec pražské Slavie se v Haagu pokusí nahradit norského kanonýra Björna Johnsena, který v létě odešel do konkurenčního Alkmaaru.

Tomáš byl na vrcholu našeho seznamu. Před několika měsíci jsme byli v kontaktu, ale kvůli smlouvě s Bursasporem to bylo složité. Po jejím skončení jsme udělali další pokus a jsme rádi, že jsme se domluvili," říká ředitel klubu Jefrrey van AS. Svěřenci trenéra Alfonse Groenendijka v novém ligovém ročníku získali ze tří kol tři body za výhru a dvě porážky.

Pro „Necku, jehož kariéru ovlivnila častá zranění, bude Haag už šestým zahraničním klubem. Před Bursasporem působil v Legii Varšava, Zwolle, PAOK Soluň a CSKA Moskva. V minulém ročníku čtyřiačtyřicetinásobný reprezentant hostoval ve Slavii, kde se však příliš neprosadil.