Neapol lídra nesrazila a musí se bát

Malovali si, že svojí ofenzivní smrští srazí na kolena italského suveréna. Jenže borci Neapole doma s Juventusem jen remizovali 1:1 a nejenže reálně přišli o poslední zbytky nadějí na titul, ale musejí se klepat i o svoji třetí příčku v tabulce. Snažili se. V ligovém šlágru měli šance, míč drželi na kopačkách 61 procent času, na střely soupeře deklasovali 17:4. Ale ani to Neapolským nestačilo a nakonec se s lídrem tabulky rozešli smírně. „Zasloužili jsme si víc než bod! Nicméně byla pro nás čest sledovat, jak jsme přinutili Juventus urputně bránit. To ukazuje, jak jsme dobří,“ řekl domácí kapitán Hamšík, který po hodině hry alespoň dokázal odpovědět na rychlý gól Turínských.

Oba týmy se na stejném hřišti opět potkají už ve středu, hráči Juve budou v semifinálové odvetě Coppa Italia hájit náskok 3:1. O víkendu pak jedou Neapolští k ligové bitvě na hřiště rozjetého Lazia, které je na čtvrté příčce už jen o 4 body zpět. Naposledy Římané otočili zápas v Sassuolu.

Druhý římský klub AS si upevnil druhou příčku a zkrátil manko na Juve na 6 bodů. Na vítěznou vlnu se vrátili fotbalisté Bergama. Senzace sezóny po ostudném debaklu 1:7 na Interu porazila 3:0 Pescaru a nyní dominovala dokonce 5:0 v Janově. Poprvé v historii vyhrála na hřišti soupeře o pět branek a nadále může snít svůj sen o evropských pohárech.

V Serii A se znovu blýskl český záložník Jakub Jankto, který se trefil ve třetím ligovém utkání v řadě. Na hřišti FC Turín otevřel dělovkou pod břevno skóre, když anglickému reprezentačnímu gólmanovi Hartovi nedal šanci. Udine ale vedení neudrželo a remizovalo 2:2.

Pescara českého kouče Zdeňka Zemana uhrála doma bod v zápase proti gigantovi AC Milán. „Měli jsme vyhrát, za druhý poločas bychom si to zasloužili,“ řekl Zeman. Pescara zůstává poslední s devítibodovou ztrátou na nesestupové pozice. A právě na hřiště 17. Empoli nyní jede! „O záchraně nechci mluvit. Musí se věřit, dokud nebude rozhodnuto,“ dodal český trenér.