Na podzim sedm zápasů

Česká reprezentace sehraje v podzimním programu nové sezony od září do listopadu sedm zápasů, pět z nich v rámci kvalifikace o postup na mistrovství světa 2022 v Kataru a dva přípravné. Domácí utkání se budou konat v Praze, Ostravě a Plzni. Národní tým během letošního dohromady absolvuje 17 duelů, což je nejvíc v historii.

Po EURO 2020, kde svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého vypadli ve čtvrtfinále s Dánskem, se tým znovu sejde na konci srpna. Češi nejprve 2. září v Ostravě přivítají Bělorusko. Na Městský stadion ve Vítkovicích se vrátí po pěti letech. V následujícím kvalifikačním zápase fotbalisté nastoupí 5. září v Bruselu proti Belgii. V obou těchto duelech se budou muset obejít bez nejlepšího útočníka a druhého nejlepšího střelce skončeného evropského šampionátu Patrika Schicka, který má trest za vyloučení v březnové kvalifikaci v Cardiffu s Walesem. O tři dny později v Plzni zakončí národní tým zářijový sraz přípravou s Ukrajinou.

V říjnu čekají reprezentanty další dvě utkání kvalifikace MS. V pražském Edenu 8. října vyzvou Wales, za tři dny v Minsku změří síly s Běloruskem. V listopadu je na programu nejprve přípravný duel s dosud neurčeným soupeřem a posledním zápasem letošního roku i světové kvalifikace bude souboj s Estonskem. Ten se uskuteční 16. listopadu na pražské Letné. Případná baráž o postup na šampionát v Kataru je stanovena na březen 2022.