Muris Mešanovič: „Termalica je jako Boleslav!“

Muris Mešanovič: „Termalica je jako Boleslav!“

V červenci odstartoval třetí zahraniční angažmá od chvíle, kdy v létě 2019 odešel z Mladé Boleslavi. Po dvou tureckých štacích působí bývalý útočník Slavie Muris Mešanovič nově v polské prvoligové B-B Termalici. Nováček Ekstraklasy ale zatím díru do světa neudělal, v úvodních pěti kolech získal dva body.

„SNAD SE ZVEDNEME CO NEJDŘÍV“

„Úvod podzimu nám nevyšel, nedaří se nám výsledkově. První dva zápasy jsme odehráli hodně slušně. Měli jsme spoustu šancí, bohužel jsme nebyli produktivní. Nedokázali jsme z dobrých výkonů vytěžit body. Zákonitě na tým dopadla trocha nervozity, veze se to s námi. Doufám, že se zvedneme co nejdřív. Myslím, že to je o prvním vítězství. Termalica je nováček, potřebujeme zjistit, že můžeme vyhrávat i v první lize. Abychom se dostali do psychické pohody. Je třeba se výsledkově zvednout, herně jsme nevypadali vůbec špatně.

 

„TURECKÁ LIGA JE KVALITNĚJŠÍ“

V létě přišli čtyři noví hráči. Jinak víceméně kádr tvoří kluci, kteří se podíleli na postupu z druhé ligy. Co jsem poznal, v polské lize dost často nevyhrávají lepší mužstva. Přesně to mi říkali spoluhráči krátce po mém příchodu. Poslední dva roky jsem strávil v Turecku, v Kayserisporu a Denizlisporu. Oproti polské soutěži je v té turecké mnohem vyšší počet kvalitních hráčů a individualit. V Polsku se daleko víc pracuje na týmových věcech, na taktice. V Turecku zase mají fotbalisté lepší finanční podmínky. Kvalita mnoha hráčů je obrovská.

 

„S ČEŠTINOU NEMÁM PROBLÉM“

Jsem rád, že v naší kabině jsou tři Češi, plus dva Slováci. Zvykání si na nový tým pro mě díky tomu není těžké. Můžu se s nimi pobavit, vždyť jsem působil v Česku dvanáct let. Češtinu jsem teď dva roky nepoužíval, ale nezapomněl jsem ji. Pořád mám v Česku spoustu aktivit, nemám tedy s jazykem problém. Teď ho díky klukům z týmu ještě vypiluju. Když přejdu ke klubu, co se týká zázemí, tréninkových ploch, všechno je na perfektní úrovni. Stadionem a zázemím bych ho přirovnal k Mladé Boleslavi. Všechno je tu nové, třeba stadion je starý jen dva roky.

 

„KLUB SÍDLÍ VE VESNIČCE“

Klub sídlí ve vesničce Nieciecza, která nemá ani tisícovku obyvatel. Většina nás hráčů bydlí dvacet minut odtud, ve stotisícovém Tarnovu. Letní přípravu jsem ale z velké části absolvoval v Mladé Boleslavi. Měl jsem to s vedením nastavené tak, že pokud nepřijde výhodná nabídka pro mě ani pro klub, zůstanu. Potom se však ozvala Termalica, rozhodlo se, že odejdu. Měl jsem v Mladé Boleslavi smlouvu do příštího června. Myslím, že i z její strany byl zájem mě prodat. Aby na mně ještě něco vydělala. Protože za rok bych byl volným hráčem, odešel bych zadarmo.

 

„BOLESLAVI SE LETOS BUDE DAŘIT“

Sleduju na dálku českou ligu. Hlavně, jak si vedou Slavia s Mladou Boleslaví. Mám o soutěži velký přehled. Slavia se nedostala do Ligy mistrů, nakonec se jí týká Konferenční liga. Určitě chtěla víc. Myslím, že pohárová předkola ji nezastihly ve velké formě. Sice si dokázala vytvořit nějaká šance, ale celkově, nebyla to dominantní Slavie, na kterou jsme poslední roky zvyklí. Dřív měla vyšší kvalitu, proto také hrála Ligu mistrů. Co se týká Mladé Boleslavi, má hodně kvalitní tým. Kádr sice není široký, ale jsou v něm velká jména. Jde o mix zkušených a mladých kluků. Jsem přesvědčený, že Mladé Boleslavi se bude v této sezoně dařit.“

MURIS MEŠANOVIČ

Narozen: 6. července 1990. Státní příslušnost: Bosna a Hercegovina. Výška: 177 cm. Váha: 75 kg. Stav: ženatý, manželka Naďa, syn Ali (2). Fotbalový post: útočník. Hráčská kariéra: Bubamara (Bosna, fotb. škola, 2002-2004), FK Radnik Hadžiči (Bosna, 2004-2006), Baumit Jablonec (2006-2009), Vysočina Jihlava (2009-2013), DAC Dunajská Streda (2013), Vysočina Jihlava (2013-2016), Slavia Praha (2016-2019), FK Mladá Boleslav (2019-2020), Kayserispor (Turecko, 2020), Denizlispor (Turecko, 2020-2021), Termalica Nieciecza (Polsko, 2021-?). Česká liga: 136 zápasů / 44 gólů. Největší úspěchy: vítěz české ligy (2017, 2019), postup do první české ligy (2012), člen reprezentačních výběrů Bosny a Hercegoviny U17, U19, U21.