Můj týden: Tomáš Přikryl: „Je to hlavně v našich hlavách!“

Můj týden: Tomáš Přikryl: „Je to hlavně v našich hlavách!“

Každoročně jsou fotbalisté Mladé Boleslavi před sezonou zařazeni do okruhu abonentů na účast v pohárové Evropě, ve které opět startovali v letních předkolech, ale cestu do vytoužené skupinové fáze si neproklestili. Záložník TOMÁŠ PŘIKRYL, který patří do základní sestavy „Bolky“, naznačuje, že právě zde mohla být příčina neuvěřitelně bídného prvoligového startu a propadu na úplné dno.

„V zářijové reprezentační pauze jsme odjeli na tři dny na soustředění do areálu „Břízky“ v Jablonci. Byla to potřebná změna prostředí, měli jsme tam veškerý servis i pohodlí, abychom kvalitně potrénovali a zároveň si také v klidu řadu nepovedených věcí vyjasnili. Po pěti odehraných kolech nikdo nepředpokládal, že budeme mít jen jediný bod a budeme v ligové tabulce na posledním místě! Nic předtím tomu nenasvědčovalo, postoupili jsme z druhého předkola Evropské ligy, které v minulých sezonách bývalo pro Mladou Boleslav pohárovou konečnou, a měli jsme, myslím, i na to přejít dál i přes albánský tým Skenderbeu Korce, třebaže se nakonec probojoval i do skupinové fáze.

„DOMA SE NÁM DLOUHODOBĚ MOC NEDAŘÍ…“

Možná tam nastal zlom, hlavně v našich hlavách, že jsme pak takhle mizerně do ligy vstoupili. Ale že prohrajeme tří domácí zápasy za sebou, to nikdo nečekal, i když i v minulé sezoně jsme doma taky zbytečně poztráceli hodně bodů a strachovali se na jaře o účast v pohárové Evropě. Doma se nám dlouhodobě moc nedaří, možná bychom potřebovali i větší podporu fanoušků, na kterou si po dvou loňských mezistátních utkáních stěžovali jak reprezentanti, tak i náš bývalý trenér Karel Jarolím.

„VYŠKRÁBALI JSME SE SNAD Z NEJHORŠÍHO!“

Museli jsme proto za každou cenu vyhrát další zápas doma s Brnem, které na tom navíc bylo podobně bídně jako my. Proto v závěru letního přestupového okna přišli tři noví kluci na hostování, aby zvýšili konkurenci, absolvovali s námi pár společných tréninků a všichni naskočili i do základní sestavy. Herně i výsledkově jsme to zvládli, zatrnulo nám jen při šanci Pilíka, který šel ještě za stavu 0:0 sám na branku, jinak jsme Zbrojovku prakticky k ničemu nepustili. V sobotu na Slovácku už to nebyl z naší strany tak dobrý týmový výkon, ale dokázali jsme opět vyhrát a vyškrábat se v tabulce z nejhoršího.

Ve středu hrajeme třetí kolo MOL Cupu doma s Příbramí, kterou nejde považovat za soupeře z druhé ligy, v níž po jarním sestupu nyní je. Všichni máme pořád v živé paměti, jak nás na jaře v semifinále zaskočila druholigová Opava, a dnes jsme třeba mohli místo Zlína hrát základní skupinu Evropské ligy…

„PLZEŇ UKÁZALA SVOJE DVĚ TVÁŘE…“

Už v sobotu pak přijede k ligovému zápasu Plzeň, která zatím neztratila ani bodík, i když k tomu několikrát měla namále. I v pondělní dohrávce doma se Zlínem, který v prvním poločase jasně přehrávala, ale po kontaktním gólu hostů do šatny se ve druhé půli bála, aby o vítězství nepřišla. Viktorka ukázala svoje dvě tváře a uvidíme, s jakou se představí v Mladé Boleslavi. Na rozdíl od ní budeme mít v nohách pohárové utkání a menší čas na regeneraci, což trenér nejspíš v základních sestavách zohlední, aby se zátěž rozložila na víc hráčů. Kádr máme kvalitní na to, abychom zvládli obojí.

„NERAD BYCH ZASE JEL DO BŘÍZEK…“

Já osobně se cítím dobře, pro mě je nejdůležitější, abych byl zdravý. Musím zaklepat, zatím to platí. Potřeboval bych ale být platnější pro mančaft jako střelec nebo si aspoň připsat víc gólových asistencí, což se ode mne taky čeká. Před říjnovou reprezentační přestávkou pojedeme ještě do Jablonce. Doufám, že zůstane jen u cesty na ligový zápas a že po něm budeme mít tolik bodů, abychom si nemuseli zopakovat další stmelovací soustředění v „Břízkách“…

TOMÁŠ PŘIKRYL

Narozen: 4. července 1992. Výška: 178 cm. Váha: 69 kg. Stav: ženatý, manželka Aneta, dcera Victoria (1,5). Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Sigma Olomouc (2002-2012), Sparta Praha (2012-2015), Dukla Praha (2015), Mladá Boleslav (2016-?). Největší úspěchy: vicemistr Evropy hráčů do 19 let (Rumunsko 2011), účast na EURO hráčů do 21 let (Česko 2015), český mistr (2014), vítěz Poháru České pošty (2014), vítěz Superpoháru FAČR (2014).