Patrik Hrošovský: „Pokud takhle budeme pokračovat, bude to skvělé!“

Patrik Hrošovský: „Pokud takhle budeme pokračovat, bude to skvělé!“

Mnozí tvrdí, že má životní formu. Ostatně, samotný trenér Pavel Vrba si jeho podzimní výkonnost pochvaluje. Slovenský záložník Patrik Hrošovský diriguje hru Plzně, která suverénně vévodí české lize. V neděli sice měla doma s Bohemians 1905 namále, nakonec ale houževnaté Klokany po přestávce zlomila a vyhrála 2:1.

„BYLA BY ŠKODA KLOPÝTNOUT S BOHEMKOU“

„Sobotní zápas s Bohemkou jsme nakonec zvládli, bylo to ale nesmírně těžké. Upřímně, podobný průběh jsem čekal. Klokani mají skvěle organizovanou defenzivu, což u nás dokázali. V prvním poločase jsme se tam složitě dostávali, navíc jsme si museli hlídat nebezpečné protiútoky soupeře. Po přestávce jsme si vytvořili spoustu šancí, neustále jsme stříleli. Tři body jsou důležité, byly by velká škoda klopýtnout doma s Bohemkou. Jak jsme ale zahazovali šance, proběhlo mi hlavou, že je to zrovna ten klasický zápas blbec. Že nám v něm není souzeno dát gól. Někdy to tak bývá. Ale máme obrovskou vnitřní sílu, prostě jsme věřili, že to zlomíme.

„SNAD DÁM GÓL JINDY“

První poločas nebyl podle našich představ. Byli jsme sice pořád na útočné polovině, hráli jsme ale příliš pomalu. Navíc se nám nedařily centry. Po přestávce jsme to výrazně zlepšili. Na branku jsme vyslali přes dvacet střel, já sám asi pět. Ale buď mi to brankář vyrazil, nebo jsem pálil do míst, kde stál. Snad dám gól jindy. Ale pokud je budou dávat spoluhráči, a zároveň budeme vyhrávat, vadit mi to rozhodně nebude. Nikdy jsem nepatřil mezi kanonýry, a asi se jím už nikdy nestanu. Zatím jsem dal za sezonu nejvíc čtyři góly. Teď už mám na kontě dva, mohl bych si osobní maximum vylepšit.

„POZOR NA DRUHOU OLOMOUC“

Je super, že jsme pořád stoprocentní. Sedmadvacet bodů po devíti kolech je hodně solidní začátek. Teď nás však po reprezentační přestávce čekají důležité zápasy, hned ten první na Spartě. Na ní máme náskok dvanácti bodů, což nikdo nemohl v létě čekat. Pokud takhle budeme pokračovat, bude to skvělé. Ale jak jsem řekl, vzájemné duely s konkurenty nás teprve čekají, v nich se ukáže, jak na tom jsme. Často z médií slyším, že v boji o titul je to už jen mezi námi a Slavií. Myslím, že Sparta se může pořád vrátit do hry. Ale pozor, je tam ještě Olomouc, která je druhá. O ní se nemluví, což je pro Sigmu lepší. Není na ní tlak ani pozornost.

„MÁME KVALITNÍ, ŠIROKÝ KÁDR“

Cítím se na podzim dobře. Když se daří celému týmu a člověk pravidelně nastupuje, většinou je to dobré celkově. Dobře pak hrají i jednotlivci. Někteří lidé říkají, že jsme zase ta stará dobrá Plzeň. Mohlo by to tak být. Je vidět, že trenér Vrba má svůj typický styl. Razí stejný systém jako při prvním působení v Plzni. Snažíme se hrát vysoko, aktivně. Blížíme se tehdejšímu modelu. Že se nám výsledkově daří je o to cennější, neboť jsou zranění čtyři vynikající hráči. Hubňa (Hubník), Limba (Limberský), Pilka (Pilař) a Aleš Čermák. To je důkaz, že máme kvalitní, široký kádr.

„VE SKOTSKU TO BUDE KLÍČOVÝ ZÁPAS“

Ve čtvrtek hrajeme se slovenskou reprezentací ve Skotsku. Bude to klíčový zápas o druhé místo, které dvě kola před koncem kvalifikace patří nám. Máme postup do baráže ve svých rukách, máme o bod víc než Skotové. Věřím, že bude dobrá atmosféra, dobrý zápas a především dobrý výsledek pro nás. Máme určitě na to, abychom uspěli. Dá se říct, že remíza by to pravděpodobně řešila. Skoty totiž ještě čeká duel se Slovinskem, které hraje nyní v Anglii. Bylo by už zklamáním, pokud by nám to nevyšlo. Kvalifikaci jsme sice rozjeli špatně, první dva zápasy jsme prohráli, od té doby se nám ale daří.“

PATRIK HROŠOVSKÝ

Narozen: 22. dubna 1992. Výška: 172 cm. Váha: 68 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Klára. Fotbalový post: záložník. Státní příslušnost: Slovensko. Kariéra: Baník Prievidza (1998-2007), Sparta Trenčín (2007-2009), Viktoria Plzeň (2009-2012), Baník Sokolov (2012), Ústí nad Labem (2012-2013), 1. SC Znojmo (2013-2014), Viktoria Plzeň (2014-?). Česká liga: 112 zápasů / 10 gólů. Slovenská reprezentace: 17 zápasů / žádný gól. Největší úspěchy: mistr české ligy (2015, 2016), postup do základní skupiny Evropské ligy (2015, 2016, 2017), vítěz Českého superpoháru (2015), Objev roku české ligy (2013/2014).