Můj týden: Lukáš Havel: „Vedle Sivoka je to vysoká škola!“

Můj týden: Lukáš Havel: „Vedle Sivoka je to vysoká škola!“

Vlétnul do ligy jako velká voda. Stejně, jako celé Dynamo, které útočí na první šestku. Stoper Českých Budějovic LUKÁŠ HAVEL vytvořil silnou dvojici se zkušeným Tomášem Sivokem, navíc je produktivní. V sezoně vstřelil už šest gólů. Aktivní je ale i mimo fotbal. Vystudoval střední veterinární školu, letos se pokusí získat titul bakaláře na VŠ pedagogické.

„V PLZNI JSME SMOLNĚ PROHRÁLI“

„V sobotu jsme smolně prohráli v Plzni. Dokázali jsme přenést na hřiště, co jsme si řekli před zápasem. Ve druhém poločase jsme domácí i přehrávali. O přestávce nám trenér řekl, že ještě přidáme, že budeme víc běhat. Dali jsme pak gól, bohužel na základě upozornění videorozhodčího ho hlavní sudí odvolal. V závěru jsme inkasovali nešťastnou branku, takže nemáme ani bod. Samozřejmě, také Plzeň mohla skórovat, v úvodu jsem na brankové čáře zachytil ve skluzu střelu Limberského. Viděl jsem, jak napřahuje, šel jsem vedle brankáře, kdyby rána prošla. Jinak bychom brzy prohrávali a měli to těžší.

 

„MĚLI JSME POCIT KŘIVDY“

Dva klíčové momenty v utkání šly bohužel proti nám. Nejdřív neuznaný gól. V první chvíli bylo hodně těžké přijmout, že neplatí. Přiznávám, měli jsme velký pocit křivdy. Ale řekli jsme si, že to nebudeme nijak komentovat. Soustředili jsme se jen na vlastní hru. V závěru, po gólu Plzně, někteří kluci reklamovali ruku Davida Limberského. Já to nemůžu posoudit, nestál jsem napřímo, ale spoluhráči říkali, že se o ruku jednalo. Potom Sivi (Tomáš Sivok) zkoušel u hlavního rozhodčího, aby se šel podívat na video. Bylo mu řečeno, že se nic přezkoumávat nebude.

 

„SEZONA JE PRO DYNAMO FANTASTICKÁ“

Je skvělé, že útočíme na první šestku. Dokonce jsme nedávno předskočili Spartu. Musím říct, že sezona je fantastická pro nás pro všechny. Dynamo se do první ligy vrátilo, tohle absolutně nikdo nečekal. Spíš jsme si v létě říkali, že bude fajn, pokud se budeme pohybovat v klidném středu. Bez starostí se záchranou. Ale zase jsme do ligy nešli s tím, že budeme dole. Že se nám daří je také velkou zásluhou trenéra Horejše, který dal tým dohromady. Udržel většinu mužstva, které vybojovalo postup. Kabina drží spolu, víme, co má každý z nás hrát. To se nám vyplácí.

 

„VEDLE SIVIHO VÝKONNOSTNĚ ROSTU“

Na stoperu mám vedle sebe Tomáše Sivoka. Borce, který toho má neskutečně moc za sebou. Je to pro mě vysoká škola fotbalu, učím se každý zápas. Předává mi informace, které se snažím co nejlíp je vstřebat a v utkáních je využít. Cítím na sobě, jak vedle Siviho výkonnostně rostu. Od chvíle, co do Dynama přišel, zvedl se výkon celého týmu. Sivi je velká opora. Musím říct, že když jsme s ním hrál první zápas, nervózní jsem nebyl. Sedli jsme si, řekli si, co jeden od druhého máme čekat.

 

„VÁŽÍM SI, ŽE JSEM NECHYBĚL ANI MINUTU“

Ve svojí premiérové ligové sezoně jsem zatím dal šest gólů. V uplynulé ve druhé lize sedm, což je moje maximum. Tak doufám, že na rekord zaútočím. Nezlobil bych se, kdyby mi tam ještě nějaký gól spadnul. Přitom v letní přípravě jsem měl úplně jiné myšlenky. Našli mi klíště, měl jsem vysoké horečky. Bylo podezření na klíšťovou encefalitidu. Ležel jsem skoro dva týdny v posteli, nemohl jsme se moc pohybovat. Naštěstí se diagnóza vyvrátila. Do přípravy jsem se zapojil později, i tak jsem dostal šanci hned v první zápase. A už jsem v základní sestavě zůstal. Moc si vážím, že jsem ještě nechyběl ani minutu.

 

„LETOS SE POKUSÍM O BAKALÁŘE“

Kromě fotbalu jsem měl odmala blízko k přírodě. Proto jsem po absolvování základky šel na střední odbornou veterinární školu, kterou jsem úspěšně dokončil. Nevím, jestli se k veterině budu vracet. Ale člověk nikdy neví, každopádně se mi může hodit. Teď studuju na vysoké škole, možná ze mě bude učitel. Skloubit studium s profesionálním fotbalem není jednoduché. Mám individuální plán, nemusím chodit na všechny přednášky. Domluvím se, po tréninku si jdu třeba napsat test. Zatím stíhám, jsem zdárně ve třetím ročníku. Letos se pokusím zvládnout bakaláře.“

LUKÁŠ HAVEL

Narozen: 6. června 1996. Výška: 186 cm. Váha: 75 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: obránce. Hráčská kariéra: Dynamo České Budějovice (2003-2015), FC Písek (2015-2016), Roudné (2016-2017), Dynamo České Budějovice (2017-?). Česká liga: 23 zápasů / 6 gólů. Největší úspěchy: postup do první ligy (2019).