Jan Chramosta: „Takový start nikdo nečekal!“

Jan Chramosta: „Takový start nikdo nečekal!“

Do sezony vlétl útočník Mladé Boleslavi JAN CHRAMOSTA jako vítr. Po osmi kolech má na kontě šest vstřelených branek, o jednu víc než za celou uplynulý ročník. Stejně se vede i Středočechům, kteří zažívají nejlepší start za posledních deset let. Po páteční výhře v Jablonci dokonce na několik hodin stanuli v pozici lídra soutěže. O titulu se Chramosta zdráhá mluvit, nicméně věří, že Boleslav bude až do konce sezony ve hře o nejvyšší příčky.

„V JABLONCI SE NEVYHRÁVÁ ČASTO, JSME NESMÍRNĚ ŠŤASTNÍ“

„Byli jsme ze tří bodů nesmírně šťastní, bylo to moc důležité utkání. Navíc v Jablonci se často nevyhrává. Využili jsme soupeřovy absence. Perfektní bylo, že se nám povedlo dát rychlý gól. To pomůže každému týmu, zvlášť když hraje venku. Uklidnil nás, měli jsme šance na zvýšení náskoku. Realizovat se to ale nepovedlo. Málem jsme toho litovali ve druhé půli, když přišlo vyrovnání domácích.

„POHLED NA TABULKU BYL FANTASTICKÝ!“

I poté, co Jablonec srovnal, ve mně byla víra, že jsme schopní z horké půdy odvézt všechny body. To se zdařilo, pohled na tabulku byl do sobotního večera fantastický. Být první je nádherný pocit. Zlín nás vítězstvím nad Hradcem sice z pozice lídra odsunul, ale jsme celkově spokojeni. Takový start nikdo nečekal. Nedalo se očekávat, že budeme tak vysoko. Snad tam vydržíme co nejdéle.

„NA ZMĚNU TRENÉRA JSME BYLI PŘIPRAVENI“

Na počátku sezony odešel k reprezentaci trenér Karel Jarolím, byly slyšet hlasy, že to na tým bude mít negativní dopad. Jenže my jsme na to byli dopředu připraveni, byla to plánovaná akce. Pochopitelně, zásah do mužstva to byl, příchodem kouče Kalvody ovšem pokračujeme v tom, co jsme praktikovali za Jarolíma. Výkony jsou stabilní.

„NA TITUL JE PŘEDČASNÉ MYSLET. CHCEME HRÁT NAHOŘE“

Nový trenér Kalvoda nic zásadního nezměnil. Spíš hodně věcí chtěl zachovat. Říkal nám, že když to fungovalo, nemá smysl do toho sahat. Zatím se nám daří herně i bodově, ale nemyslím, že jsou na místě otázky na titul. Je přece strašně brzo nad tím přemýšlet. My chceme hrát nahoře každý rok. Nicméně sezona je rozjetá dobře, myslíme na nejvyšší příčky. Uvidíme, na co to bude na konci stačit.

„KONKURENTI MAJÍ NÁROČNÝ POHÁR, ALE I ŠIRŠÍ KÁDRY“

Oproti našim největším konkurentům na špici tabulky nehrajeme evropské poháry. Oni mají náročný program. Ale jestli je to naše výhoda, nevím. Je to tak prostě každý rok, že pohárová mužstva to mají náročnější. Na druhou stranu zase mají širší kádry.

„DAL JSEM UŽ ŠEST GÓLŮ. ŽÁDNOU METU SI VŠAK NEDÁVÁM“

Na podzim jsem dal už šest gólů, což je o jeden víc než za celou uplynulou sezonu. Žádnou metu, na kterou bych se chtěl dostat, si ale nedávám. Loni jsem toho ovšem příliš nenahrál. Spíš jsem nastupoval v domácím poháru, kde jsem byl nejlepší střelec. Sestava byla ustálená, týmu se dařilo, trenér do ní zákonitě nechtěl zasahovat. Teď hraju pravidelně, to je zásadní. Jsem moc spokojený. Vzhledem k tomu se dá říct, že chytám druhý dech. Spolupráce s Australanem Mebrahtuem funguje docela dobře, jsme podobné, rychlostí typy. Hrajeme na dva útočníky, záložníci to mají těžší, musejí toho oběhat daleko víc. Ale snažíme se jim pomáhat.

„FACKA S KARVINOU MOŽNÁ POMOHLA“

Občas v kabině dojde řeč na domácí smolnou porážku s nováčkem z Karviné. Mít o tři body víc bylo by to fantastické. Jenže já říkám, že třeba kdybychom vyhráli s Karvinou, další zápasy bychom takhle nezvládli. Možná ta facka k něčemu byla, odpíchli jsme se od ní.“

JAN CHRAMOSTA

Narozen: 12. října 1990. Výška: 181 cm. Váha: 74 kg. Fotbalový post: útočník. Stav: ženatý, manželka Lucie. Hráčská kariéra: Mladá Boleslav (1997-2014), Viktoria Plzeň (2014-2015), Mladá Boleslav (2015-?). Česká liga: 165 zápasů / 48 gólů. Největší úspěchy: mistr české ligy (2015), vítěz domácího poháru (2011), účastník ME „21“ (2011), účastník MS „20“ (2009).