MOL Cup už bez Příbrami

Fotbalisté Příbrami jako první ligový tým vypadli z nového ročníku MOL Cupu, když ve 2. kole prohráli 1:2 na hřišti Chlumce nad Cidlinou z třetí nejvyšší soutěže. Naopak dalších osm prvoligových celků nezaváhalo a postoupilo do dalšího kola. Ostrava porazila Lanžhot 3:1 i díky dvěma gólům Milana Baroše, Liberec vyhrál nad dalším divizním soupeřem Mariánskými Lázněmi 5:2. Středočeši, kteří v sobotu v lize deklasovali Jablonec 4:0, s outsiderem začali špatně a v 13. jim vstřelil první branku Labík.

Krátce po změně stran sice srovnal Voltr, ale první minutě nastavení o vítězství Chlumce rozhodl Novotný. Příbram tak prohrála i čtvrtý venkovní soutěžní zápas v sezoně. Opava si po sérii pěti ligových porážek částečně spravila chuť v Olešnici u Bouzova, kde zvítězila jasně 6:0. Hattrick týmu z olomoucké I.A třídy nasázel útočník Dedič.

Další celky z nejvyšší soupeře přehrály třetiligové soupeře. Ligový nováček České Budějovice porazil Ústí nad Orlicí 2:0, Karviná v lokálním derby zvítězila nad Frýdkem-Místkem 3:1, Zlín zdolal Uničov 4:1. Teplice po obratu vyhrály v Písku 3:1, utkání museli ve druhém poločase otáčet i Bohemians 1905, kteří zdolali Zápy 3:2. Už v úterý postoupily Olomouc a Slovácko. Pět týmů, které si v minulé sezoně zajistily účast v kvalifikaci evropských pohárů - obhájce trofeje Slavia, Plzeň, Sparta, Jablonec a Mladá Boleslav - do poháru vstoupí až ve 3. kole.