Milan Petržela: „Skalp Slavie? Byli jsme v euforii!“

Milan Petržela: „Skalp Slavie? Byli jsme v euforii!“

Svým gólem položil základ k senzačnímu vítězství 2:0 nad Slavií. Záložník Slovácka MILAN PETRŽELA tím udělal zřejmě radost také bývalým spoluhráčům z Plzně, kteří z náskoku sešívaných smazali na jaře už šest bodů. Slovácko díky nečekanému triumfu vklouzlo do první šestky.

„PORAZIT SLAVII JE VELKÁ VĚC“

„Prožili jsme moc hezkou neděli. Porazit současnou Slavii je velká věc. Bylo klíčové, že se nám podařilo vstřelit v prvním poločase vedoucí gól, tím jsme se uklidnili. Fanoušci byli skvělí, hnali nás. Cítili, že máme šanci favorita porazit. Ve druhé půli začali slávisté nakopávat dlouhé míče, na hrot nasadili Standu Tecla. My jsme ale byli vzadu bezchybní, všechny centry jsme si pohlídali. Nepustili jsme soupeře do žádné vyložené šance. Jak se blížil konec zápasu, slávisté to ještě víc otevřeli, nám se naskýtaly možnosti chodit do brejků. Věřili jsme, že jeden proměníme. To se také v závěru povedlo.

 

„SKOK MEZI FANOUŠKY BYL SPONTÁNNÍ“

Při gólu jsem tlačil střelu k tyči, což se ideálně povedlo. Nebylo to úplně jednoduché, přestože Kolář byl z branky venku. Přede mnou bylo několik hráčů, ale dokázal jsem je prostřelit. Jak balon zapadl do sítě, samou radostí jsme se rozběhl k ochozům a skočil jsme mezi lidi za brankou. Nešlo o kamarády, byli to fanoušci, kteří tam chodí každý zápas a povzbuzují nás. Z mé strany to bylo spontánní gesto, chtěl jsem se o radost podělit s lidmi. Euforie byla na stadionu také po zápase. Když se porazí Pražáci nebo Plzeň, všichni na Slovácku jsou v euforii.

 

„NA ELITNÍ TÝMY UMÍME“

S elitními týmy máme skvělou bilanci. Dvakrát jsme zdolali Plzeň, jednou Spartu a teď i Slavii. Větší mančafty nás trošku podcení, jenže my zase nejsme takový nýmandi, že bychom neuměli kopat. S nimi je to vždycky o prvním gólu. Pokud ho nedostaneme, dokážeme z devadesáti procent zápas vyhrát. Musím říct, že proti nám hrála slabší Slavia, než byla ta podzimní. Bylo znát, že jim odešlo několik hráčů. Narušila se kostra týmu. Soupeři to vědí, o to víc si na Slavii věří. Zatímco předtím to Slavia válcovala, nebyla proti ní šance. Doma je asi pořád silná, díky fanouškům. Ale jak vyjede ven, je poloviční.

 

„BOJ O TITUL JE OTEVŘENÝ“

Plzeň stáhla náskok Slavie už jen na deset bodů. Myslím, že boj o titul je otevřený. Viktorka má formu, se Slavií se potká ještě dvakrát. Mohla by jí potrápit. Vím dobře, jaké je, když po podzimu vedete ligu o čtrnáct bodu a najednou po dvou týdnech jen o devět. Přesně tohle se nám stalo před dvěma lety s Plzní, titul jsme získali jen tak tak. Ať si stokrát denně říkáte, že není důvod k panice, je to marné. Navíc Viktorka je v klidu, s ničím už nepočítá. Je smířená, že bude nejlépe druhá. Slavia je naopak pod velkým tlakem. Má teď hodně mladých hráčů, asi to s nimi trochu zamává.

 

„PŘED POHÁREM MUSÍME ZKROTIT EUFORII“

Po výhře nad Slavií jsme se posunuli do první šestky. Je hezké být v takové společnosti, ale nejsme pod tlakem, že bychom museli pozici udržet za každou cenu. Jsme nadále i v MOL Cupu, ve středu hrajeme čtvrtfinále s Libercem. Slovan měl o víkendu volno, zápas v Teplicích byl odložený. Ale nemyslím, že by byl soupeř v kdovíjaké výhodě. Podle mě je lepší hrát. Jen trénovat není nic příjemného. My ale po Slavii budeme muset krotit euforii. Abychom nepropadli dojmu, že jsme velcí fotbalisté, když jsme porazili mistra.“

MILAN PETRŽELA

Narozen: 19. června 1983. Výška: 175 cm. Váha: 63 kg. Stav: ženatý, manželka Jitka, dcera Claudie (5). Hráčská kariéra: Petra Drnovice (1993-1995), Rostex Vyškov (1995-1996), Zeman Brno (1996-1999), FK Drnovice (1999-2003), 1. FC Slovácko (2003-2006), Sparta Praha (2006-2007), FK Jablonec (2007), Viktoria Plzeň (2007-2012), FC Augsburg (Německo, 2012-2013), Viktoria Plzeň (2013-2019), 1. FC Slovácko (2019-?). Reprezentace: 19 zápasů / žádný gól. Česká liga: 383 / 45. Největší úspěchy: postup do čtvrtfinále EURO 2012 v Polsku a na Ukrajině, postup do základní části Ligy mistrů (2011, 2013, 2018), mistr české ligy (2011, 2015, 2016, 2018), postup do osmifinále Evropské ligy (2014), vítěz českého Superpoháru (2015), vítěz Ondrášovka Cupu (2010).