Milan Havel: „Zažívám nejproduktivnější sezonu!“

Milan Havel: „Zažívám nejproduktivnější sezonu!“

V zimě se vrátil z půlročního hostování u Botiče, pod novým koučem Adrianem Guľou pookřál. Plzeňský univerzál MILAN HAVEL je na jaře herně vytížený, navíc i produktivní. V posledních čtyřech zápasech, které odehrál celé, vstřelil tři góly. Další by rád přidal ve středu na Slavii, kde se Viktoria pokusí ligu zdramatizovat.

„V EDENU MUSÍME VYHRÁT“
„Těší nás, že jsme vítězně vstoupili do skupiny o titul. Jablonec byl těžkým soupeřem, má svoji kvalitu. Potvrzuje ji už několik let. Trenér Rada i po změnách v kádru dá tým vždycky do kupy. Věděli jsme tedy, co nás čeká, Jablonec patří mezi nejlepší česká mužstva. Jsme rádi za takovou konfrontaci. Náš další cíl je vyhrát všechny zbývající zápasy. Ten nejbližší nás čeká ve středu na Slavii. Víme, že v Edenu musíme zvítězit, abychom soutěž ještě zdramatizovali. Během jara jsme náskok Slavie stáhli o solidních deset bodů, rádi bychom k nim přidali další tři.

„ŠKODA PROHRY V POHÁRU“
Nedávno jsme na Slavii uhráli bezbrankovou remízu. V kabině jsme si zápas vyhodnotili, něco si k němu řekli. Chceme navázat na výkon, který jsme na Slavii předvedli. Máme plán, se kterým chceme do utkání jít. Doufám, že nám vyjde. Jsme rádi, že po koronavirové pauze se nám výsledkově daří. Prohráli jsme jen jednou, bohužel důležité semifinále MOL Cupu na Spartě. Škoda, že jsme v závěru nevyrovnali, v prodloužení se mohlo stát cokoli. Teď s Jabloncem jsme se konečně prosadili ze standardky. Podobné zápasy, jako bude ten na Slavii, bývají leckdy o jednom gólu. Třeba právě ze standardky.

„POD GUĽOU CÍTÍM VĚTŠÍ ŠANCI“
S vytížeností na jaře jsem spokojený. Jsem rád, že jsem se vrátil, že jsem dostal šanci. Když jsem na podzim z Viktorky odcházel, jeden z nejlepších kamarádů mi říkal, že málokdo se do Plzně z hostování vrátí. Já jsem naopak věřil, že mi to pomůže. V zimě přišel nový trenér Guľa, cítím pod ním větší šanci, než jsem cítil zkraje podzimu. Myslím, že můžu mluvit za celou kabinu: jsme spokojení, jak se pracuje, všichni jsme to vzali za správný konec. Fungujeme, má to hlavu a patu. Budeme rádi, pokud konec sezony zvládneme. A v té další na všechno navážeme.

„NÁROČNÝ PROGRAM NÁM NEVADÍ“
Od restartu ligy hrajeme každý třetí, čtvrtý den. Program je náročný. Jsme ale dobře připravení, rychlý sled zápasů nám nevadí. Naopak nám vyhovuje. Pochopitelně, člověku se líp regeneruje, když vyhrává. Nám se to daří, jsme na vítězné vlně. Tato sezona je pro mě, co do produktivity, nejlepší v kariéře. Zatím jsem dal šest gólů, doposud nejvíc dva. Ale nevím, jestli je zároveň také životní. Já jsem především rád, že se daří týmu. Na podzim někteří tvrdili, že jsem udělal krok zpátky, ale já hodnotím hostování v Bohemce za jednoznačně pozitivní.  

„BOHEMCE PŘEJU DÁL“
Bohemku pořád sleduju, na jaře se jí hodně daří. Má dobře rozehraný souboj se Slováckem, moc klukům přeju, aby se dostali do předkol Evropské ligy. Věřím jim. Byl jsem s nimi v kabině, vím, jak trenér Klusáček tým připravuje. Klub by si úspěch zasloužil, pomohl by mu. Bohemku mnozí odepisovali, že bude mít starosti se záchranou, já tvrdil pravý opak. Jestli jsem překvapený, že se jí takhle daří? Viděl jsem v pondělí jarní tabulku, Bohemka je na druhém místě. Klobouk dolů. Kouč točí sestavu, kdo nastoupí, tomu se daří. Bohemce přeju dál.“

MILAN HAVEL

Narozen: 7. srpna 1994
Výška: 182 cm
Váha: 76 kg
Stav: svobodný, přítelkyně Kateřina
Fotbalový post: obránce
Hráčská kariéra: Bohemians 1905 (2000-2017), Viktoria Plzeň (2017-?)
Česká liga: 100 zápasů/ 9 gólů
Největší úspěchy: postup do základní skupiny Ligy mistrů (2018), vítěz české ligy (2018), osmifinalista Evropské ligy (2018)