Milan Havel: „Titulem se mi splnil klukovský sen!“

Milan Havel: „Titulem se mi splnil klukovský sen!“

Loni v červenci se MILANU HAVLOVI změnil život. Po sedmnácti letech v Bohemians, kde byl od přípravky, přestoupil do Plzně. Klubu s nejvyššími ambicemi, týden před zahájením předkol Ligy mistrů. Šanci skvěle chytil, před týdnem slavil svůj první titul v kariéře. Je o to cennější, neboť znamená přímý postup do Ligy mistrů.

„PO TEPLICÍCH JSEM BYL V SEDMÉM NEBI“ 

„Když skončil zápas s Teplicemi, který definitivně rozhodl, že jsme mistři, byl jsem v sedmém nebi. Věděl jsem, že jsem získal první titul. Už mi ho nikdo nikdy nevezme. Splnil se mi klukovský sen, jsem hrozně šťastný, i několik dnů poté. Nezapomenu ani na oslavy. Nejdřív na hřišti s fanoušky, potom s lidmi na náměstí v Plzni, kam jsme přijeli na obrněném transportéru. Pan Šádek mával klackem, na znamení, že jsme porazili sparťanské a slávistické tanky. Bylo to úžasné, moc jsem si společné oslavy užil. Jsem rád, že u toho byli také moji rodiče. 

„V LÉTĚ JSEM BYL VHOZENÝ DO VODY“ 

Do Plzně jsem přišel loni v červenci těsně před začátkem předkol Ligy mistrů. Volal mi manažer, že se zranil na soustředění v Rakousku David Limberský, a že mě Viktorka chce. Upeklo se to strašně rychle, přejížděl jsem ze soustředění Bohemky za Plzní do Rakouska. Přesun byl pochopitelně nečekaný. Ale byl jsem za něj hrozně rád, těšil jsem se, bral jsem to jako novou výzvu. Byl jsem vhozený do vody. Myslím, že jsem situaci ustál a že sezonu můžu hodnotit velice úspěšně. Povedla se hlavně týmu, to je nejdůležitější. Odehrál jsem slušnou porci zápasů, doufám, že na to v příštím ročníku navážu. Vstřelil jsem jeden gól, byl vítězný. 

„V PLZNI JE VNITŘNĚ SILNÝ KOLEKTIV“ 

O partě v Plzni se toho poslední roky napsalo strašně moc, i v negativním světle. Poznal jsem, že spousta věcí není pravdivých. Realita je taková, že kabina Viktorie je jedním slovem super. Držíme spolu, táhneme za jeden provaz, v šatně je pohoda. To se odráží na hřišti. Také skvělá parta stála za tím, že jsme období na jaře, kdy se nám nedařilo, nakonec zlomili. V Plzni je vnitřně silný kolektiv. Jsem strašně rád, že můžu být mezi takovými borci, mezi nejlepšími fotbalisty v Česku. Pomáhají mi, snažím se od nich učit. Tato sezona pro mě bylo obrovskou školu. 

„V LIZE JSEM PROHRÁL JEDINÝ ZÁPAS“ 

Na jaře jsme nenavázali na mimořádný podzim, čtyřikrát jsme prohráli. Po posledním kole jsem spoluhráčům v žertu říkal, že já jsem v lize prohrál za celý rok jen jednou. Bohužel to bylo na Slavii, kde jsme všichni očekávali, že průběh zápasu zvládneme lépe. Nepovedlo se, ale litovat nemusíme, k titulu jsme dokráčeli. Tlak byl velký, ale nemyslím, že to pro mě byl zásadní skok. Myslím, že tlak v boji o titul se dá srovnat s tlakem, když usilujete o záchranu. S tím mám z Bohemky zkušenosti, předminulou sezonu jsme se zachránili až v předposledním kole. 

„V LIZE MISTRŮ SI PŘEJU REAL“ 

Mistrovský titul je obrovsky cenný, zajistil nám přímý postup do základní skupiny Champions League. Většina kluků v kabině by si chtěla zahrát proti Realu Madrid, mám to stejně. Postavit se Ronaldovi a dalším na San Beranbeu je sen. Líbil by se mi také Liverpool, na Anfieldu je magická atmosféra, rád bych se tam podíval. Jako kluk jsem fandil Arsenalu, s tátou jsme mu vždycky přáli. Bohužel, v Lize mistrů na něj narazit nemůžeme, Arsenal se kvalifikoval do Evropské ligy. To jen dokládá, jak mimořádný úspěch tento titul pro mě i pro Plzeň je.“