Michal Sáček: „Ve středu zálohy snad zůstanu!“

Michal Sáček: „Ve středu zálohy snad zůstanu!“

I když patří podle doby pobytu v letenském kádru k nejstarším hráčům, v sestavě Sparty si MICHAL SÁČEK našel pevné místo až v poslední době. Trenér Pavel Vrba staví čtyřiadvacetiletého defenzivního univerzála do středové řady, kde se také cítí nejlépe. Navíc má vedle sebe ještě mnohem zkušenějšího parťáka Davida Pavelku.

„Nyní máme na chvíli normální režim šesti tréninkových dnů a víkendového zápasu. Předtím jsme měli „anglické týdny“, v nichž jsme toho moc nenatrénovali, protože mezi jednotlivými utkáními byla pouze rehabilitace a příprava na další. Patřím do kategorie fotbalistů, kterým tenhle model nevadí, po nadcházející reprezentační přestávce na něj znovu najedeme, až se rozehrají skupiny Evropské ligy. Ale koho nám los přidělí za soupeře, v kabině ještě neřešíme, vloni na podzim jsme v ní narazili na špičkové kluby – AC Milán, Lille, které na konci sezony sebralo PSG francouzský titul, a Celtic Glasgow. Ten jsme dokázali dvakrát jasně porazit a on nyní totéž provedl v předkole Evropské ligy Jablonci.

„NA RAPID JSME SI VĚŘILI I PO PORÁŽCE VE VÍDNI!“
Pro nás bylo prioritní zvládnout dvojzápas s Rapidem. Ve Vídni, kde jsem nehrál, jsme sice nakonec prohráli, ale viděli jsme, že na Rapid máme. V odvetě na Letné jsme byli jasně lepší, měli hodně šancí, ale postupový druhý gól jsme dali až v závěru. Do zápasu jsem naskočil ve 30. minutě bez rozcvičení místo zraněného Davida Pavelky, takže jsem byl v centru oslav přímo na trávníku. Byl to klíčový dvojzápas celé sezony, podle toho se také odvíjel tlak na jeho zvládnutí, abychom si zajistili opět start ve skupině Evropské ligy. S Monakem jsme potom už tahali za kratší konec, i když francouzská liga se teprve rozbíhala. Bylo lepší, techničtější a ukázalo nám, že na Ligu mistrů máme ještě čas.

„NEVÍME, PROČ MÁME POMALÉ ROZJEZDY DO UTKÁNÍ…“
V lize jsme chtěli udržet stoprocentní bilanci do reprezentační pauzy, ale v minulém kole jsme jen remizovali v derby v „Ďolíčku“ s Bohemkou, když jsme prospali první poločas. Totéž se nám stalo i v sobotu doma s Hradcem, ale ve druhé půli jsme se zvedli a hlavně proměňovali šance, které jsme si proti nováčkovi vytvořili. V tom byl zásadní rozdíl oproti zápasu s „Klokany“. Sami nevíme, proč máme pomalé rozjezdy do utkání… Nyní hostíme České Budějovice, tak snad to do třetice nezopakujeme, abychom pak po přestávce zase nemuseli dohánět. Vloni dokázalo Dynamo na Letné dokonce vyhrát, tak je to pro nás, myslím, dostatečné varování, abychom nějakou bodovou ztrátu nedopustili.

„JSEM RÁD, KAM SE MNOU TRENÉR V SEZONĚ POČÍTÁ!“
Ve středu zálohy se mi s Davidem (Pavelkou) dobře hraje. Je šikovný, zkušený, jako šestka získá spoustu balonů. Jsem rád, že jsem se vedle něj zabydlel, že sem se mnou trenér Vrba od začátku sezony počítá. Celou svoji kariéru jsem odehrál jako „střeďák“, na kraji obrany jsem jen zaskakoval v případě nouze nebo když byl někdo z kluků zraněný. Říkával jsem sice, že jsem rád, že můžu hrát v základní jedenáctce, ale nebylo to ode mě úplně ono. Nastupoval jsem většinou proti nejrychlejším hráčům soupeře, kteří navíc uměli úspěšně zvládnout souboje jeden na jednoho, a já naopak dost často nedokázal proti nim uplatnit svoje přednosti. Pro tým jsem, myslím, mnohem platnější v záloze, a proto mě těší, že moje pendlování sestavou snad skončilo a vše zase jede ve starých kolejích.

„NA MORAVU SE DOSTANU NEJSPÍŠ AŽ O VÁNOCÍCH…“
Nedávno jsme se přestěhovali ze Stodůlek na Barrandov, a tak jsme nedělní odpolední volno s přítelkyní využili k procházce po novém okolí. V pondělí jsme dostali od trenéra volno celý den, měl jsem v plánu jít si zahrát s „Juldou“ (Lukášem Julišem) tenis na „Cibulky“, ale sešlo z toho nejen kvůli deštivému počasí, ale hlavně proto, že je zraněný, tak jsem si musel udělat náhradní program. Domů na jižní Moravu se podívám tak jednou za tři měsíce, nejdřív nejspíš až na Vánoce o dovolené…“

MICHAL SÁČEK

Narozen: 19. září 1996
Výška: 180 cm
Váha: 70 kg
Stav: svobodný, přítelkyně Nikola
Fotbalový post: záložník
Hráčská kariéra: FC Hustopeče (2002-2006), MSK Břeclav (2006-2008), Tatran Bohunice (2008-2010), FK Hodonín (2010-2014), Sparta Praha (2014-?)
Největší úspěchy: účast na EURO hráčů do 21 let (Polsko 2017), postup do skupinové fáze Evropské ligy (2020, 2021), vítězství v MOL Cupu (2020)