Medvěděv pomohl Slovanu k postupu

Fotbalisté Slovanu Bratislava si po pěti letech a potřetí v historii zahrají skupinu Evropské ligy. Slovenští šampioni v odvetě 4. předkola sice v Soluni podlehli PAOK 2:3, ale díky úvodnímu vítězství 1:0 a většímu počtu gólů na soupeřově hřišti postoupili. „Belasé“ na konci prvního poločasu poslal do vedení bývalý český mládežnický reprezentant obránce Jurij Medveděv. Mezi 49. a 50. minutou sice otočili skóre Limnios a Swiderski, hosté ale chvíli nato vyrovnali zásluhou Vernona De Marca. Těsně před koncem se ještě trefil Giannulis, ale postupovou branku už řečtí šampioni nestihli.

Pouze na lavičce PAOK zůstal bývalý slávista Miroslav Stoch. Bratislavské mužstvo částečně odčinilo fiasko z úvodního předkola Ligy mistrů, ve kterém senzačně vypadlo s černohorským outsiderem Sutjeskou Nikšič.

Postup do skupiny neunikl ani Trabzonsporu s českým reprezentantem Filipem Novákem. Tureckému přemožiteli pražské Sparty ze 3. předkola doma stačila s AEK porážka 0:2, protože před týdnem v Aténách tým z Trabzonu zvítězil 3:1. Do hlavní fáze suverénně prošel i PSV Eindhoven, který na Kypru porazil Apollon Limassol 4:0 a navázal na domácí výhru 3:0. Nizozemskému týmu chyběl lehce zraněný český reprezentační záložník Michal Sadílek.