Matějů přestoupil do Brightonu

Juniorský reprezentant Aleš Matějů přestoupil z Plzně do kádru nováčka anglické Premier League Brighton & Hove Albion. Klubu z jihu Anglie se upsal na tři roky a stane se tak spoluhráčem jiného českého hráče Jiřího Skaláka. Plzeň má za jednadvacetiletého krajního beka dostat 2,5 milionu eur (asi 65 milionů korun). Odchovanec Příbrami v minulosti absolvoval půlroční hostování v juniorce PSV Eindhoven.

V létě 2015 přestoupil do Plzně, ale stabilní místo v základní sestavě Viktorie si nevybojoval. V Brightonu se rovněž popere o místo v prvním mužstvu, ve hře je ale i varianta hostování v jiném týmu. "Aleš je na svůj věk zkušeným hráčem, který už hrál evropské poháry. Plán je začlenit ho do prvního týmu. Budeme monitorovat jeho progres v tréninku v příštích týdnech a pak se rozhodneme, co bude nejlepší pro jeho další vývoj. Hostování je možné, aby hrál pravidelně," říká trenér Brightonu Chris Hughton.

V české nejvyšší soutěži Matějů odehrál 50 utkání, nastupoval za všechny mládežnické reprezentační kategorie, ale o červnové mistrovství Evropy hráčů do 21 let v Polsku přišel kvůli svalovému zranění.