Matěj Hybš: „Se Spartou jsme měli vyhrát!“

Matěj Hybš: „Se Spartou jsme měli vyhrát!“

Byl zklamaný, jako celý Liberec. Vzhledem k letenské minulosti možná ještě o kousek víc. Obránce Slovanu MATĚJ HYBŠ těžko přijímal sobotní domácí porážku se Spartou, která byla v utkání herně níž.

„MŮŽEME BÝT NA SEBE HRDÍ“

„O sobotním zápase se Spartou jsem přemýšlel dlouho. Hráli jsme hodně dobře, soupeře jsme prakticky do ničeho nepustili, devadesát minut jsme ho přehrávali. Byť tedy od sparťanů po utkání padaly jiné názory, já jsem přesvědčený, že jsme byli lepší a měli jsme vyhrát. Na druhou stranu Sparta je poměrně zkušený mančaft, z minima vytěžila maximum. My jsme navíc neproměnili penaltu, což proti tak silnému týmu mrzí dvojnásobně. Ale když se budu držet toho, co jsme předvedli, můžeme být na sebe hrdí. Na takovém herním projevu můžeme stavět.

„BYL TO PŘÍJEMNÝ VEČER, AŽ NA VÝSLEDEK“

Od příchodu do Slovanu jsem nastoupil proti Spartě u Nisy poprvé. Z pozice bývalého sparťana byla moje vnitřní motivace o něco vyšší, ale zase nic přehnaného. Přece jen, v Liberci jsem už rok a půl, s přítelkyní tu bydlíme víceméně natrvalo. Sparta je pořád moje srdcová záležitost, na hřišti je to ale vždycky válka. Věřili jsme si, že ji můžeme doma porazit. Hráli jsme, co jsme chtěli, atmosféra byla úžasná. Potkal jsem se s kluky, se kterými jsem hrával na Letné, po zápase jsme prohodili pár slov. Byl to příjemný večer, jediné, co nevyšlo, byl výsledek. Zasloužili jsme si mnohem lepší.

„KAŽDÝ GÓL ZVEDNE SEBEVĚDOMÍ“

Dal jsem v letošní sezoně tři góly, za jeden ročník jsem nikdy víc nevstřelil. Poslední dvě branky nebyly složité, v šestnáctce jsem si při standardce jen našel míč. Jsem pochopitelně šťastný, každý gól zvedne sebevědomí. Bylo mi kolikrát vyčítáno, že nemám čísla, mám radost, že jsem produktivní. Nicméně nevím, jestli to lze přičíst vyšší zkušenosti, nebo hernímu stylu Slovanu. V Liberci nás trenéři tlačí do ofenzívy, třeba to tím bude. Doufám, že přidám ještě další branky i ze hry. Hodily by se. Bojujeme o účast ve skupině o titul, je pro nás obrovská motivace skončit do šestého místa.

„ZATÍM NEUMÍME ZVLÁDAT VELKÉ ZÁPASY“

Směrem k budoucnosti můžeme být v Liberci optimisti. Máme poměrně mladý tým, i když nám teď věkový průměr trochu zvýšil útočník Libor Kozák. (směje se). Ne, teď vážně, devětadvacet není ve fotbale vysoký věk. Zatím však neumíme zvládat velké zápasy, jako ten se Spartou. Nebo s Baníkem a Plzní. Také Viktorku jsme devadesát minut valili, ale nezískali jsme ani bod. Je to o zkušenostech, které nikde nekoupíte. Musíte je nabýt v ostrých zápasech. Byť jsme teď se Spartou prohráli, věřím, že jsme zase o kus dál. Takovými utkáními si prostě musíme projít.

„JSEM VDĚČNÝ ZA KAŽDÝ ZÁPAS“

Uplynulou sezonu jsem promarodil, o to víc si současného stavu vážím. Byl jsem mimo dlouho, třikrát za sebou mi prasknul stejný sval. Operací mi svitla naděje, klepu si na zuby, sval drží. Jsem vděčný za každý zápas, který odehraju bez problému. Měl jsem tehdy i černé myšlenky, když se vám stane nepříjemnost potřetí za sebou, je to strašně frustrující. Dřív mi navíc vadilo, když jsem byl mimo třeba jen tři dny. Chtěl jsem být s týmem, trénovat, hrát. Na druhou stranu vás podobná událost donutí přemýšlet o jiných věcech, začnete mít i jiné zájmy. Nesmíte se hroutit, brát realitu pozitivně. V nepříjemném období mi pomohla rodina, přítelkyně, spoluhráči. Díky nim můžu zažívat zápasy, jako třeba teď se Spartou.“

MATĚJ HYBŠ

Narozen: 3. ledna 1993. Výška: 181 cm. Váha: 70 kg. Stav: svobodný, snoubenka Lucie. Fotbalový post: obránce. Hráčská kariéra: AC Sparta Praha (1999-2014), Vysočina Jihlava (2014-2015), AC Sparta Praha (2015-2016), FK Jablonec (2016-2017), AC Sparta Praha (2017), Slovan Liberec (2017-?). Česká liga: 108 zápasů / 6 gólů. Největší úspěchy: mistr české ligy (2014), vítěz Českého poháru (2014), účastník EURO U21 (2015), člen reprezentačních výběrů do 16, 17, 18, 19 a 21 let.