Matěj Hybš: „Plzeň? Teď mě zajímá jen Liberec!“

Matěj Hybš: „Plzeň? Teď mě zajímá jen Liberec!“

Je dalším odchovancem pražské Sparty, kterého zlanařila Plzeň. Levý krajní obránce MATĚJ HYBŠ do Viktorie zamíří po této sezoně. Zatím má nedokončenou práci v Liberci, kterému by rád pomohl do předkol Evropské ligy. Vstup do ligy po koronavirové pauze ale Slovanu nevyšel, v pátek padl v Teplicích.

„TEPLICE HRÁLY NÁŠ STYL“

„Zápas v Teplicích nám bohužel nevyšel. Začátek jsme sice měli slušný, vstoupili jsme do utkání líp, než soupeř. Kontrolovali jsme hru. Měl jsem pocit, že Teplice hrály trošku náš styl, na který jsme zvyklí. Byly zatažené v bloku a vyrážely po zisku míče do brejků. Víceméně ale nic nenasvědčovalo tomu, že by byli domácí nebezpeční. Možná jsme se tím nechali ukolébat. Po naší ztrátě ve středu hřiště Trubač geniální přihrávkou našel Kučeru a prohrávali jsme. Inkasovaný gól nás poznamenal, od té doby jsme až do poločasu nehráli dobře. Druhou půli jsme byli celkově lepší, jenže Teplice daly z jedné šance druhou branku.

 

„PŘED PAUZOU JSME BYLI ROZJETÍ“

Před nucenou pauzou jsme vyhráli všechny tři zápasy v lize, navíc jsme postoupili do semifinále MOL Cupu. Byli jsme rozjetí. Ale nemůžeme se vymlouvat, že nám přestávka uškodila. Kdo ví, jestli bychom další zápas vyhráli, pokud by pauza nebyla. Každopádně nás mrzí, že jsme nevyužili možnost posunout se na čtvrté místo. Finální fáze z naší strany kulhala. Je těžké někoho dobývat, nejsme na to moc zvyklí. Ale pokud chceme být vysoko v tabulce, musíme si poradit se vším. Celkově, Teplice byly efektivnější, takže zaslouženě vyhrály.

 

„BYLI JSME NA RESTART NAŽHAVENÍ“

Do soutěžního zápasu jsme nastoupili po dvou a půl měsících, kdy jsme vzhledem k opatřením proti šíření koronaviru trénovali individuálně. V médích se probíralo, že první zápasy budou nejspíš opatrné, rozehřívací. Já jsem předpokládal pravý opak. Nemyslel jsem si, že půjde o oťukávanou. Přes dva měsíce se připravujete, čekáte, jestli vám povolí hrát. Když se tak stane, jste nažhavení. To jsme také byli. Pauza se asi projevila v přesnosti přihrávek, v rychlosti, v situacích jeden na jednoho. Ale podle mě byl zápas koukatelný z obou stran.

 

„PŘI UMĚLÉM FANDĚNÍ SE HRÁLO LÍP“

Kvůli pandemii je jisté, že ještě dlouhý čas se budou hrát ligové soutěže bez diváků. Na Stínadlech během zápasu pouštěli z amplionů umělé fandění. Musím říct, že mě mile překvapilo. Když jsem si přečetl, že Teplice tohle chystají, vůbec nenapadlo mě, že bude zvuk z reproduktorů docela příjemný. Neobával jsem se, že by nás hráče měl vytrhnout z koncentrace, ale spíš jsem toho nebyl velkým příznivcem. Ale nakonec jsme se po utkání s klukama shodli, že se nám při tom hrálo o trošku líp. Že na prázdném stadion byl aspoň nějaký ruch.

 

„CHCI ODVÉST LIBERCI CO NEJLEPŠÍ SLUŽBY“

V dubnu jsem podepsal smlouvu s Plzní, kam přestoupím po této sezoně. Transfer vnímám jako velký krok dopředu. Plzeň má nejvyšší ambice - získávat tituly, hrát evropské poháry. Přesně tohle chci i já. Jsem ale pořád v Liberci, hodlám v něm dokončit, co jsem u Nisy začal. Viktorkou se zatím nechci zabývat. Udělám maximum, aby si fanoušci neříkali: Hele, ten Hybš má podepsáno jinde, už na to kašle. Budu teď pod daleko větším tlakem od lidí, chci jim ukázat, že Liberci odvedu co nejlepší služby. A že mu v konci sezony pomůžu k pohárovým příčkám.“

MATĚJ HYBŠ

Narozen: 3. ledna 1993. Výška: 181 cm. Váha: 70 kg. Stav: ženatý, manželka Lucie. Fotbalový post: obránce. Hráčská kariéra: AC Sparta Praha (1999-2014), Vysočina Jihlava (2014-2015), AC Sparta Praha (2015-2016), FK Jablonec (2016-2017), AC Sparta Praha (2017), Slovan Liberec (2017-2020), Viktoria Plzeň (2020-?). Česká liga: 144 zápasů / 6 gólů. Největší úspěchy: mistr české ligy (2014), vítěz Českého poháru (2014), účastník EURO U21 (2015), člen reprezentačních výběrů do 16, 17, 18, 19 a 21 let.