Martin Polaček: „Čekal jsem na Baroše do poslední chvíle!“

Martin Polaček: „Čekal jsem na Baroše do poslední chvíle!“

Je šestým brankářem, který v této sezóně stál v brance Mladé Boleslavi. Slovák Martin Polaček, kterému pro obří postavu přezdívají Terminátor, se blýskl v sobotním záchranářském duelu s Ostravou. V prvním poločase lapil pokutový kop Milanu Barošovi. I díky jeho zákroku skončil zápas bez branek.

„MOŽNÁ MI POMOHL I PÁNBŮH“

„Jsem pochopitelně moc rád, že jsem mužstvu chycenou penaltou pomohl. Věřím tomu, že v dalších zápasech pomůžou zase kluci mně. Čekal jsem úplně do poslední chvíle, co Baroš udělá. Vyplatilo se mi to. Možná mi přálo štěstí, možná mi trochu pomohl Pánbůh. Ale štěstí jdu naproti. Jsem maximalista, dělám před zápasem všechno, co můžu. Analyzuju si hráče, celé týmy, na které narazíme. Informace, například kam dotyčný hráč zahrává nejčastěji pokutový kop, jdou vyhledat na internetu. Je tam opravdu každý fotbalista. Do přípravy dávám hodně, možná proto mi to vyšlo.

„DOMA BYCHOM MĚLI MÍT VĚTŠÍ TLAK“

Přesto, že Baník zahrával pokutový kop, bod ze zápasu s ním neberu. Určitě je pro nás remíza ztráta dvou bodů. Doma taková utkání musíme zvládat. Kdybychom ho zvládli, byli jsme z nejhoršího venku. Takhle nás ještě čeká těžký boj o záchranu. Na obou týmech bylo znát, že jde o hodně. Nikdo nechtěl udělat chybu. Na svém stadionu bychom ale měli mít větší tlak, z toho jsem trochu zklamaný. Už čtvrtý zápas po sobě jsme nedali gól. Šance si i vytvoříme, ale je možné, že nám nepřeje štěstíčko.

„MUSÍME SE KOUKAT SAMI NA SEBE“

V médiích se často mluví a píše o našem domácím komplexu. Bohužel před svými fanoušky nevyhráváme. Série je už strašně dlouhá, trvá od začátku října. Nevím. V Lubinu na nás byl tlak, chodilo deset tisíc diváků. V Boleslavi je mnohem menší stadión, tudíž i návštěvy. Měli bychom hrát pro příznivce, kteří nám chodí fandit. Věřím, že alespoň jednou s námi budou na jaře slavit vítězství. Co se týká ostatních víkendových výsledků našich konkurentů, samozřejmě nám nepomohla výhra Jihlavy v Liberci. Ale my se musíme koukat především sami na sebe. Pokud si uhrajeme svoje zápasy, nemusíme se na nikoho jiného ohlížet.

„JSEM TYP, KTERÝ VYHLEDÁVÁ VÝZVY“

V Mladé Boleslavi se v této sezoně protočila spousta brankářů, já jsem šestý. Něco takového jsem ve své kariéře ještě nezažil, ani jsem o tom nikdy neslyšel. Co si vybavuji, maximum za jeden ročník byli tři gólmani. A to šlo ještě o mimořádnou situaci, kdy jeden stál pro žluté karty. Já jsem ale typ, který vyhledává výzvy. Zatím v Boleslavi pravidelně chytám, v tomto směru mohu být spokojený. Úplně ze všeho nejvíc si však přeju, abychom konečně začali vyhrávat. Boleslav patří do jiných pater tabulky. Pravidelně končí v první pětce. Doufám, že závěr soutěže zvládneme a v příští sezóně budeme zase hrát nahoře.

„LUBIN MÁ VYHLÁŠENOU AKADEMII“

V Lubinu jsem prožil dvě a půl sezony. Přišel jsem do klubu s vědomím druhého brankáře, ale už za tři měsíce jsem si vybojoval pozici jedničky, kterou jsem si držel. Zaglebie má super podmínky. Perfektní zázemí i tréninkové plochy. Mládežnická akademie je vyhlášená, patří mezi nejlepší v Polsku. Spokojený jsem byl i mimo fotbal. Lubin je menší město, nic mi tam ale nechybělo. Jezdil jsem třeba na oblíbením kole do blízkých lesů. Když mám srovnat českou a polskou ligu, jsou asi stejně kvalitní. V Polsku se hraje silově, v posilovně jsme trávili hodně času.“

MARTIN POLAČEK

Narozen: 2. dubna 1990. Výška: 199 cm. Váha: 100 kg. Státní příslušnost: Slovensko. Stav: svobodný. Fotbalový post: brankář. Hráčská kariéra: Tatran Prešov (1997-2009), Zbrojovka Brno (2009-2011), Spišská Nová Ves (2011-2012), Bodva Moldava nad Bodvou (Slovensko, 2012), Dunajská Streda (2012-2013), Slovan Bratislava (2013-2015), Dunajská Streda (2015), Zaglebie Lubin (Polsko, 2015-2018), FK Mladá Boleslav (2018-?). Slovenská reprezentace: 1 zápas. Česká liga: 10 startů. Největší úspěchy: mistr slovenské ligy (2015), debut ve slovenské reprezentaci (2017), semifinále MOL Cupu, člen mládežnických reprezentačních výběrů.

Přehled brankářů Boleslavi v této sezoně:

Martin Polaček

Odchytané zápasy:     10

Obdržené góly:           9

 

Luděk Vejmola

Odchytané zápasy:     10

Obdržené góly:           14

 

Kamran Agajev

Odchytané zápasy:     5

Obdržené góly:           10

 

Jakub Diviš

Odchytané zápasy:     1

Obdržené góly:           2

 

Martin Jedlička

Odchytané zápasy:     1

Obdržené góly:           3

 

Jan Šeda

Odchytané zápasy:     1

Obdržené góly:           1