Martin Latka: „Slavia je kus mého života!“

Martin Latka: „Slavia je kus mého života!“

V pražské Slavii strávil s přestávkami celkem devět let. Stal se z něj červenobílý patriot, srdcař, který byl za klub z Edenu v nadsázce položit na trávníku život. V Edenu zažil dobré i zlé časy, návratu sešívaných po sedmi letech do pohárové Evropy se ale MARTIN LATKA nedočkal. Se Slavií se před několika dny dohodl na předčasném ukončení smlouvy. Nedávným spoluhráčům v předkolech Evropské ligy drží palce na dálku, a shání si nové angažmá.

„SLAVIA SE ZACHOVALA FÉROVĚ, DOMLUVILI JSME SE NA VŠEM“

„Od předčasného odchodu ze Slavie dostávám od kamarádů a známých jednu a tutéž otázku: proč k rozchodu mezi mnou a klubem došlo. Odpovídám vždy stejně: je to mezi mnou a Slavií, opravdu víc to komentovat nemíním. Můžu však upřímně říct, že se Slavia vůči mně zachovala férově, s panem Tvrdíkem (předseda představenstva Slavie) jsme se domluvili na všem.

„S TRENÉREM UHRINEM JSEM NEHOVOŘIL OD POSLEDNÍHO LIGOVÉHO KOLA“

Zásadní je, že jsme se rozešli v dobrém, po vzájemné dohodě. Dočetl jsem se, že někteří experti záležitost spojují s příchodem stopera Ngadjuiho, v důsledku čehož by byl prostor pro moje vytížení malý. Je to možné, nicméně s trenérem Uhrinem jsem nemluvil od posledního soutěžního zápasu uplynulé sezóny. Tedy od domácího utkání s Viktorií Plzeň. S koučem jsem měl klasický, profesionální vztah.

„PŘIPRAVUJI SE SÁM, NAJAL JSEM SI I KONDIČNÍHO TRENÉRA“

Vzhledem k tomu, že se jednání o odchodu ze Slavie protahovala, měl jsem i delší dovolenou. Zatímco tým podstupoval letní přípravu, já jsem trénoval sám. Najal jsem si i kondičního trenéra. Ale vím dobře, že už je to dlouhá doba, co to takhle praktikuji. Start soutěží se blíží, potřebuju trénovat někde s mužstvem. Byl bych rád, aby se to vyjasnilo co nejdříve. Do týdne bych chtěl mít jasno. Fotbalový život ale takové situace přináší, zase se pro mě otevře nová životní i fotbalová kapitola.

„OŤUKÁVÁNÍ NĚJAKÉ PROBĚHLO, ALE ZATÍM NEVÍM, KDE SKONČÍM“

Zatím nevím, kam mě osud zavane. V první fázi jsem chtěl definitivně dořešit odchod ze Slavie, otázkou nového angažmá se zabývám od uplynulého pondělí. Nějaké oťukávání ze stran různých klubů proběhlo, ale zatím nedospělo do takové fáze, že bych mohl být konkrétní.

„NEVYLUČUJI, ŽE ZŮSTANU V ČESKÉ LIZE. VE HŘE JE ALE I ZAHRANIČÍ“

Připouštím, že existují dvě varianty: buď zůstanu v české lize, ve hře je však i zahraničí. Ale jestli mám blíž domů, nebo do ciziny, to opravdu v tuto chvíli nemůžu objektivně sdělit. Je to všechno stále čerstvé, sám nevím, co bude dál. Ale nevylučuji, že v české lize budu pokračovat.

„NÁVRAT DO EDENU BYCH PŘIVÍTAL. VZTAH SE SLAVIÍ JE PRO MĚ HLUBŠÍ.“

Když jsme s panem Tvrdíkem dojednávali předčasné rozvázání smlouvy, otevřeli jsme téma mého návratu do klubu v jiné pozici. Člověk sotva ví, co bude za měsíc, natož za dva roky. Ovšem slíbili jsme si, že bychom se ke spolupráci v budoucnu vrátili. Určitě bych to přivítal. Slavia je kus mého života. Není to mezi námi pouze vztah hráč-klub, je to pro mě hlubší. Tak to také zůstane.“

MARTIN LATKA

Narozen: 28. září 1984. Výška: 192 cm. Váha: 86 kg. Děti: Martin (6), Isabela (2). Fotbalový post: obránce. Hráčská kariéra: Tatran Hluboká nad Vltavou (1990-1992), SK České Budějovice (1992-2003), Slavia Praha (2003-2006), Birmingham City (Anglie, 2006), Slavia Praha (2007-2009), Panionios GSS Atény (Řecko, 2009-2011), Slavia Praha (2011-2012), Fortuna Düsseldorf (Německo, 2013-2014), Slavia Praha (2014-2016). Reprezentace: jeden zápas, žádný gól. Největší úspěchy: dva tituly českého mistra (2008, 2009), účast na mistrovství světa hráčů do 20 let (2003), vítěz ankety Talent roku (2005).