Martin Jedlička: „Máme na postupový hattrick!“

Martin Jedlička: „Máme na postupový hattrick!“

Prožívá skvělé období. Brankář MARTIN JEDLIČKA s Dunajskou Stredou vede po šestém kole slovenskou ligu a těší se na 3. předkolo Evropské ligy. Ve čtvrtek v něm doma slovenský tým přivítá Jablonec. Jedlička věří, že se svými spoluhráči bude slavit postup.

„S RUŽOMBEROKEM TO BYLA DIVOČINA“

„Ve víkendovém zápase s Ružomberokem jsme udrželi stoprocentní bilanci v nové sezoně. Byla to ale pořádná divočina. Nechtěli jsme dostat první gól, což se nám nepodařilo, soupeř se ještě víc zatáhnul. Vzápětí nám vůbec nepomohlo vyloučení. Naštěstí jsme do poločasu udrželi jednogólové manko. Věřili jsme si, že utkání můžeme i v deseti otočit. Povedlo se. Během sedmi minut jsme dali tři góly, potom už jsme vítězství ubránili a pokračujeme v úspěšné sérii. Obrat v deseti je známkou, že náš tým má zkraje podzimu skvělou formu. Je super, že se nám zatím daří.

 

„O TITULU NEMLUVÍME“

Máme plný počet bodů, jsme v lize první. Jestli má Dunajská Streda na titul a může připravit Slovan Bratislava o výsadní pozici na Slovensku? Vůbec se o tom nechceme bavit. Když jsme o titulu v minulosti mluvili, vymstilo se nám to. Od vedení, trenérů ani od hráčů rozhodně nepadají slova, že bychom měli na titul. Chceme vyhrávat dál. Co bude, bude. Chceme být pochopitelně v tabulce co nejvýš. Pohárové umístění je základ, nepsaná povinnost. Bylo by zklamání, pokud bychom se do pohárů z ligy nedostali.

 

„JABLONEC JSEM SI PŘÁL“

Jméno soupeře jsem se dozvěděl během srazu reprezentační jedenadvacítky. Seděl jsem zrovna u stolu s obráncem Jablonce Lukášem Holíkem. Usmáli jsme se na sebe, hecovali se. Ví, že Jablonec to nebude mít u nás jednoduché, byť jde o slovenskou ligu, která je o trošku méně kvalitní než ta česká. Podáváme dobré výkony, jsme v dobrém rozpoložení. Moc se na zápas těšíme. Jsem zvědavý, jak dopadne. Nechci Jablonec podceňovat, ale z těch tří soupeřů byl podle mě byl nejpřijatelnějším protivníkem. Samozřejmě vnímám jeho kvalitu a myslím, že to bude hodně těžký zápas. Ale v Evropské lize si už asi lehkého soupeře nevybereme.

 

„CHTĚLI JSME SE VYHNOUT BASILEJI“

V Dunajské Stredě si Jablonec přáli všichni. Jsem rád, že budeme hrát doma. Sice bez fanoušků, což nám asi trochu ublíží, protože jich na nás chodí opravdu hodně. Ale za los jsem rád. I proto, že si zachytám proti českému týmu. Chtěli jsme se především vyhnout Basileji, což se povedlo. Chytám pravidelně v Dunajské Strede i za Lvíčata. Říká se o mě, že v Česku jsem ve stínu, že nemám takové jméno. Zápas s Jabloncem ale rozhodně neberu tak, že se budu chtít za každou cenu českým fanouškům ukázat. Nechci nikomu vracet to, že v Česku nechytám.

 

„KVALITU NA POSTUP NA EURO MÁME“

Máme za sebou sraz jednadvacítky. Vyhráli jsme v San Marinu a remizovali doma s Chorvatskem. Když nezískáte plný počet bodů, může to být lepší. Řekli jsme si před San Marinem, že nesmíme udělat ostudu. Zvítězili jsme šest nula. Chorvaty jsme sice neporazili, ale jsou favority skupiny, uhráli jsme s nimi čtyři body. V tabulce jsou pod námi. Navíc s nimi máme lepší vzájemné zápasy. Na příštím srazu se rozhodne, kdo na šampionát v příštím roce postoupí. Náš tým je složen z kluků, kteří v nižších kategoriích dokázali na ME postoupit. Věříme, že teď ve Lvíčatech uděláme zlatý postupový hattrick a zahrajeme si na třetím EURO v řadě. Kvalitu to na máme.“

MARTIN JEDLIČKA

Narozen: 24. ledna 1998. Výška: 186 cm. Váha: 82 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Tereza. Fotbalový post: brankář. Slovenská liga: 44 zápasů / 14 čistých kont. Hráčská kariéra: 1. FC Příbram (2003-2008), Sparta Praha (2008-2010), Slavia Praha (2010-2013), 1. FC Příbram (2013-2017), FK Mladá Boleslav (2017-2018), Dunajská Streda (2018-?). Největší úspěchy: semifinalista EURO U19 (2017), účastník EURO U17 (2015), debut v české lize (2017), člen reprezentačních týmů U16, U17, U18, U19, U20 a U21.