Martin Hašek: „Pomohl mi gól proti Plzni!“

Martin Hašek: „Pomohl mi gól proti Plzni!“

V létě byl vhozený do vody. Záložník MARTIN HAŠEK ml. do té doby poznal pouze druholigová angažmá. V Pardubicích, na Žižkově, naposledy ve Vlašimi. Odchovanec Sparty si však v premiérovém prvoligovém angažmá vede víc než solidně. Syn bývalého středopolaře Sparty, nyní trenéra Vlašimi, se bleskově zabydlel v sestavě Bohemians 1905, na podzim vstřelil dva góly. Třetí mohl přidat v sobotu proti mistrovské Plzni, kvůli nezpůsobilému terénu se ale v Ďolíčku nehrálo.

„Když jsme dorazili na stadion na zápas, měli jsme lehké náznaky, že se ohledně hřiště něco řeší. Připravovali jsme se ale normálně na utkání, v kabině probíhalo všechno standardně. Pouze se šustlo, že existuje možnost, že by se nehrálo. Při rozcvičce už to ale začalo být divné, neboť na trávníku byla spousta lidí, což normálně nebývá.

„CHTĚLI JSME NASTOUPIT, ALE NENÍ TO TAK, ŽE BYCHOM PROHRÁLI“

Sudí každou chvíli vyběhli ven, zkontrolovali trávník a zase se vrátili do kabiny. Aniž by se rozcvičovali. Vytušil jsem, že se zápas odloží. Dřív se asi hrávalo na horších terénech, klidně i na sněhu. Část hřiště nebyla špatná, ve vápně byl však povrch tvrdý. Chtěli jsme hrát, ale zase to není tak, že bychom prohráli. Šanci proti Plzni dostaneme znovu na jaře.

„V LÉTĚ JSEM SI MYSLEL, ŽE SEZONU ODEHRAJU VE VLAŠIMI“

Mám za sebou první půlrok v lize. Upřímně říkám, že v létě jsem v takový scénář nedoufal. Připravoval jsem se ve Vlašimi, vedl jsem sice jistá jednání, která ale nevyšla. Myslel jsem si, že sezonu odehraju ve Vlašimi. Jenže potom přilétla nabídka od Bohemky. Pozvala mě na zkoušku, uspěl jsem a dohodlo se hostování.

Na podzim jsem nasbíral třináct startů, byl jsem pokaždé v základní sestavě. Věřil jsem si, že mám na to se v Bohemce prosadit, ovšem že odehraju všechno, to jsem rozhodně nečekal. Je to pro mě příjemné překvapení. Určitě mi pomohl gól v premiéře s Plzní. Trefit se proti špičkovému českému týmu, etablovanému v evropských pohárech, dodá kuráž každému. Byl to pro mě důležitý moment.

„I VE DRUHÉ LIZE SE HRAJE NÁROČNÝ FOTBAL“

Pokud bych měl srovnat první a druhou ligu, kterou jsem hrál předtím, neřeknu nic převratného, když potvrdím, že v té první je víc fotbalovosti. Mužstva z nižší soutěže však na tom nejsou fyzicky hůř, produkují také náročný styl. Jen se tolik nekombinuje. V tom vidím největší rozdíl.

„S TÁTOU PROBÍRÁME KAŽDÝ ZÁPAS“

S tátou se bavíme po každém utkání. Pokud ho nevidí, sděluju mu své pocity, co si myslím, že jsem zvládl, a co ne. Když má možnost sledovat celý zápas, řekne mi svoje postřehy. Radí mi, pomáhá. Detailní rozbory, jako když mě vedl ve Vlašimi, nedělá, ale probereme to. Určitě mi to nemůže uškodit. (směje se)

„MYSLÍM, ŽE JSME VĚTŠINOU PODÁVALI SLUŠNÉ VÝKONY“

Předpovědi před sezonou nebyly pro Bohemku příliš příznivé. Je pravda, že se nám nepovedla příprava, tým se tvořil za pochodu, průběžně přicházeli noví hráči. Od prohry s Hradcem Králové jsme ale podávali převážně slušné výkony. Bohužel se nám výsledkově nevydařil závěr podzimu, dvakrát po sobě jsme vyšli naprázdno. Ale mám za to, že půlsezona z pohledu Bohemky špatná nebyla.“

MARTIN HAŠEK ml.

Narozen: 3. října 1995. Výška: 174 cm. Váha: 65 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Slovan Liberec (2005-2006), Sparta Praha (2006-2014), FK Pardubice (2015), Viktoria Žižkov (2015-2016), Vlašim (2016), Bohemians Praha 1905 (2016-?). Česká liga: 13 zápasů / 2 góly. Největší úspěchy: člen reprezentačního výběru U19.