Martin Hašek ml. „Obrat Slavii je velký úspěch!“

Martin Hašek ml. „Obrat Slavii je velký úspěch!“

V červnu Martin Hašek absolvoval EURO jedenadvacítek, po návratu změnil hostování u Botiče ze Sparty v přestup. V Bohemians 1905 tak 22letý záložník pokračuje ve spolupráci se svým otcem, hlavním trenérem „Klokanů“. Po čtyřech kolech nové sezóny musejí mít radost. Zelenobílí ještě neprohráli, po Spartě dokázali obrat o dva body i v sobotu Slavii.

„MOHLI JSME PROTI SLAVII POMÝŠLET I NA VÍC“

„Před zápasem bychom bod asi brali. Byť jdeme do každého utkání s tím, že ho chceme vyhrát, byli jsme si vědomi, že stojíme proti účastníkovi kvalifikace Ligy mistrů a úřadujícímu mistrovi. Myslím, že především po průběhu druhého poločasu jsme mohli pomýšlet i na víc než na jeden bod. V závěru jsme měli dvě solidní příležitosti na vstřelení gólu. Nejdřív po rohu střílel Kocič, míč trefil Kabajeva, který stál metr před brankovou čarou. Potom Nečas přestřelil. Navíc v první půli minul Hůlka centr na malém vápně. Vytvořit si tři velké šance proti Slavii, myslím, není špatné.

„MĚLI JSME JEN ZDRAVÝ RESPEKT“

Před zápasem jsme kalkulovali s náročným programem Slavie, s tím, že měla za sebou první zápas s APOELem o Ligu mistrů. Bavili jsme se V uplynulém týdnu, že by to mohla být naše výhoda. Pro slávisty bylo těžké směřovat veškeré myšlenky na zápas s námi, když ve středu budou hrát o tři sta padesát miliónů korun. To se stoprocentně koncentrovat nejde. Chtěli jsme toho využít. Myslím, že se nám to povedlo. Bylo každopádně zajímavé porovnat se s klubem, který přivedl v létě velké posily jako jsou Danny, Altintop, Stoch, Rotaň. Ale neměli jsme přehnaný respekt, jenom ten zdravý.

„Z PRAŽSKÝCH S BYLA LEPŠÍ SLAVIA“

O dva body jsme obrali už v prvním kole jiného aspiranta na mistrovský titul Spartu. Bohužel jsem u toho nemohl být přímo na hřišti (pozn. - součástí transferu do Bohemians byla podmínka Sparty, že Hašek proti ní nenastoupí). Když mám říct, kdo na mě z pražských S udělal větší dojem, asi odpovím, že lepší byla Slavia. Tak jsem to aspoň viděl já. Ale každý zápas je jiný, Sparta byla úplně na začátku. Bylo vidět, že to z její strany bylo ještě hodně syrové. A Slavia zase nehrála s tím nejlepším, co má k dispozici. Plus se k tomu musí připočítat, že ji čeká odveta play off Ligy mistrů. Takže hodnotit to objektivně nelze.

„TROUFÁME SI NA KAŽDÉHO. I NA PLZEŇ“

Srovnání finančních možností Sparty, Slavie a Bohemky je až úsměvné. Rozpočet mají dvacetkrát vyšší, to je neskutečný rozdíl. O to víc si remíz s těmito špičkovými kluby vážíme. Na druhou stranu, pokud máte dvacetkrát vyšší rozpočet, neznamená to automaticky, že vaši hráči jsou dvacetkrát lepší. Ale úspěch je to pro nás velký. Pohybujeme se v české lize, která celkově není bohatá. My jsme jedním z nejskromnějších klubů, co se financí týká. Ale troufáme si dál. Táta po sobotním zápase řekl, že by bylo fajn obrat i třetí elitní klub Plzeň. Troufáme si na každého, určitě budeme chtít Viktorku potrápit. Nejlépe ji porazit.

„V PŘÍPRAVĚ JSME SE SKLÁDALI POMALU“

Po čtyřech kolech máme na kontě šest bodů, neprohráli jsme. Nevím, jestli je to nad plán. Věřili jsme si, přestože příprava nebyla ideální. Byla ovlivněna mnoha faktory, které obyčejný fanoušek nesleduje, nezajímají ho. Skládali jsme se pomalu. Kvůli mistrovství Evropy jedenadvacítek, někdo doháněl manko po zranění. Neměli jsme zfinalizovaný kádr, sedalo si to pomaleji. V Bohemce to není tak, že se na startu přípravy sejde celý kádr. Čeká se a čeká. Ale jak se tým skládal, cítili jsme, že budeme silnější než na jaře. Názory různých expertů a sázkových kanceláří byly jiné. Spoustu lidí kolem fotbalu tedy současný stav překvapuje, nás nikoli. Jsme spokojení.“

MARTIN HAŠEK ml.

Narozen: 3. října 1995. Výška: 174 cm. Váha: 65 kg. Stav: svobodný. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Slovan Liberec (2005-2006), Sparta Praha (2006-2014), FK Pardubice (2015), Viktoria Žižkov (2015-2016), Vlašim (2016), Bohemians Praha 1905 (2016-?). Česká liga: 25 zápasů / 2 góly. Největší úspěchy: účast na EURO U21 (2017), člen reprezentačního výběru U19.