Martin Fillo: „Těším se na bombarďáka Baroše!“

Martin Fillo: „Těším se na bombarďáka Baroše!“

Jednal s Plzní, s níž v roce 2011 získal první titul a pomohl jí do Ligy mistrů. Nakonec se Martin Fillo stěhuje z Teplic, se kterými nenašel společnou řeč ohledně prodloužení smlouvy, do Ostravy. Jeden z nejlepších ligových záložníků, který na Stínadlech zanechal hlubokou stopu, vnímá angažmá v patnáctém týmu tabulky jako velkou výzvu.

„BANÍK BERU JAKO VELKOU VÝZVU“!

„Jsem rád, že se přestup do Baníku zrealizoval. Moc se těším. Na nový tým, na nové kluky, na skvělé fanoušky. Bude to pro mě změna. Jsem přesvědčený, že je to pro mě dobrý krok. Ostrava o mě projevila zájem už během podzimní sezóny, naplno se jednání rozjela po jejím skončení. Sešel jsem se s majitelem Brabcem, cítil jsem z jeho strany velký zájem. Nabídka, kterou jsem dostal, byla natolik dobrá, že jsem souhlasil. Angažmá v Baníku beru jako velkou výzvu. Trochu komplikované bude jen stěhování, máme dvě malé děti. Jsem ale přesvědčený, že se nám bude v Ostravě líbit.

„ZA PLZEŇ BYCH SI JEŠTĚ NĚKDY RÁD ZAHRÁL“

Nějaké schůzky proběhly také s Plzní. Viktorka byla jednou z variant mého dalšího působení. Nakonec tato cesta nevyšla, jsem v Baníku. Jelikož procházím z Plzně, pochopitelně rád bych si tam ještě někdy zahrál. Chci věřit, že není úplně všem dnům konec, třeba se mi to jednou podaří. Ale teď se soustředím pouze na Ostravu. Čeká nás určitě těžká práce, jsem však připravený za mužstvo do úmoru bojovat. Baník je klub s velkou historií, má respekt. Na podzim jsem ho několikrát viděl, musím říct, že hra byla lepší než výsledky. Třeba na Spartě zahrál skvěle.

„VĚŘÍM, ŽE POMŮŽU K ZÁCHRANĚ“

Známí a kamarádi se mě ptají, proč jsem šel do klubu, který hraje o záchranu. Neboť to s sebou nese značnou psychickou zátěž. Odpovídám jim, že mám dost zkušeností, abych to zvládl. Jasně, jaro nebude legrace, věřím však, že Baníku pomůžu k záchraně. Výchozí pozice není ideální, startovat jaro z patnáctého místa je těžké. Doufám ale, že budeme rychle stoupat a dostaneme se ze sestupového pásma. Boj o záchranu jsem zažil v Příbrami. Také nám nevyšla první část soutěže, nakonec z toho bylo páté místo. Jako mladík jsem hrál o udržení také s Plzní.

„MILAN BAROŠ JE HRAJÍCÍ LEGENDA“

Moc se těším na spolupráci s Milanem Barošem. Je to hrající legenda. Těším se na dalšího takového bombarďáka v kabině. V Teplicích jsem zažil Štěpána Vachouška, který měl také krásnou kariéru. Hodně jsem se toho od něj naučil. Když trávíte dennodenně čas s takovými osobnostmi, posune vás to dál. Poté, co Štěpán skončil, jsem se stal v Teplicích jedním z lídrů. Je pochopitelné, že v Baníku jím je Milan. Respektuji, že je to velký hráč. Hierarchii v kabině jsem vždycky ctil, tohle nebude problém. Pro tým je dobré, když má v kádru více osobností.

„ROZCHOD S TEPLICEMI? TO JE FOTBAL“

Když jsem v létě 2015 přicházel do Teplic, zamýšlel jsem, že tam zůstanu dlouhou dobu. Ale rozešli jsme se, to je fotbal. Na Stínadlech jsem chtěl pokračovat. Jak je známo, končila mi v létě smlouva, na podzim jsme se s vedením bavili o jejím prodloužení. Nedomluvili jsem se. Teplice pak do médií uvedly, že se naše představy o podmínkách nové smlouvy lišily o značnou částku. Zaskočilo mě, že o tom takhle otevřeně mluvily, není to běžné. Ale neberu to nijak negativně. Prostě to takhle potřebovali odprezentovat fanouškům, kteří jistě nebudou spokojení, že odchází další solidní hráč.“

MARTIN FILLO

Narozen: 7. února 1986. Výška: 177 cm. Váha: 72 kg. Stav: ženatý, manželka Dáša, syn Nikolas (6), dcera Sára (3). Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Sokol Košutka (1993-1996), Viktoria Plzeň (1996-2008), Viking Stavanger (2008-2010), Viktoria Plzeň (2010-2012), Mladá Boleslav (2012-2013), Brentford (2013-2014), Příbram (2014-2015), FK Teplice (2015-2017), Baník Ostrava (2017-?). Reprezentace: 3 zápasy / žádný gól. Česká liga: 229 zápasů / 46 gólů. Největší úspěchy: postup do základní skupiny Ligy mistrů (2011), 2x mistr české ligy (2011, 2013), vítěz českého Superpoháru (2011), vítěz českého pohár (2013), člen reprezentačních výběrů do 18, 19 a 21 let.