Martin Fillo: „Remíza v Plzni? Trochu jako prohra!“

Martin Fillo: „Remíza v Plzni? Trochu jako prohra!“

S plzeňskou Viktorií je odmala spjatý. Fotbalově tu vyrůstal, zažil s ní dvě mistrovské sezony i premiérový postup do Ligy mistrů. S některými hráči Plzně je stále v kontaktu. O to víc jsou pro Martina Filla zápasy proti ní speciální. V sobotu se proti úřadujícím mistrům postavil v dresu Teplic. A ještě teď ho jistě mrzí, že skvěle rozehraný zápas Severočeši nedotáhli do vítězného konce a mají jen bod za remízu 2:2.

„JE STRAŠNÁ ŠKODA, ŽE JSME TO V PLZNI NEDOTÁHLI“

Proti Plzni jsem stál několikrát, ve Štruncových sadech potřetí. Ale poprvé jsem byl tak blízko výhry. Jsem strašně zklamaný, že jsme to s Teplicemi v závěru nezvládli. Když Plzni sedm minut před koncem odskočíte na dva góly, a nakonec je z toho remíza, tak je to nejen k vzteku, ale také obrovská ztráta. Po utkání jsme to vnímali trochu jako naši prohru. V kabině padala i věta, že před výkopem bychom bod brali všemi deseti, což je pravda. Ovšem nedotáhnout do tří bodů tak perfektně rozehraný zápas je hrozná škoda. Když jsme dali druhý gól, přiznávám však, že jsem si i připustil myšlenku, že ještě nemáme vyhráno.

„KONCOVKY ZÁPASŮ NÁM ZATÍM NEJDOU“

Už se nám to totiž stalo minulou sezonu hned dvakrát. Se Zlínem a s Olomoucí jsme také vedli o dvě branky, se Sigmou dokonce dvě minuty před koncem. Ale stejně jsme ty zápasy jen zremizovali. Nedávno jsme odehráli výborný zápas na Slavii, kde jsme dlouho drželi remízu, ale i v Edenu jsme inkasovali v závěru. Takže z toho nebylo nic. Koncovky utkání nám prostě zatím nejsou. Náhoda to už není, když se to přihodí poněkolikáté. To je prostě rozdíl mezi námi a velkými týmy. Například Plzeň vyhraje spoustu duelů jedna nula, přestože se jí herně nedaří.

„BYLA BY ŠKODA TO NA POHÁRY NEZKUSIT“

Viktorka to prostě do soupeřovy sítě jednou došťouchá a těsně vyhraje. A o tom to je. My naopak odehrajeme velice dobré zápasy, jenže na konci některé z nich nezvládneme. Ještě se ale s Viktorkou, Slavií nebo se Spartou nemůžeme srovnávat. Aspoň víme, na čem máme zapracovat. I tyto negativní zkušenosti jsou pro nás prospěšné, pokud si je správně vyhodnotíme a poučíme se z nich. Mám za to, že současný tým Teplic má solidní perspektivu. Když už jsme tak blízko čtvrtému místu, byla by škoda to na poháry nezkusit. Ztrácíme na čtvrtou Mladou Boleslav čtyři body, což není moc. Máme nyní celkem přijatelné rozlosování. Teď se ukáže, jestli na to máme, nebo ne.

„VIKTORKA MÁ KVALITNĚJŠÍ TÝM NEŽ SLAVIA“

S Teplicemi jsme v krátké době narazili na Plzeň, i na jejího největšího konkurenta v boji o titul, Slavii. Když porovnám sílu obou týmů, myslím, že Viktorka je kvalitnější. Vychází mi na titul ona. Dlouhodobě se prosazuje kvalitními výkony i výsledky. Slavie má teď první, rozjezdovou sezonu, kdy se pohybuje nahoře. Viktorce bych další titul moc přál. Jsem s některými kluky pořád v kontaktu. Píšeme si, nebo si zavoláme s Limbou (Limberský), s Martinem Zemanem také. Občas i s Bakym (Bakoš). Kluky mám rád, vzpomínám na ně v dobrém.

„JEŠTĚ BYCH TO CHTĚL ZKUSIT VENKU“

V Teplicích mám smlouvu ještě pro další sezonu. Když jsem na Stínadla přicházel, řekl jsem klubovému vedení, že bych chtěl kontrakt dodržet. Doufám, že se tak stane. A co bude potom? Je to ještě daleko. Nicméně, prošel jsem zahraničními angažmá, pokud se naskytne příležitost, venku bych si to ještě rád jednou zkusil. Je to tam úplně o něčem jiném. Ale nyní se soustředím jenom na Teplice. Mám z našeho herního projevu i atmosféry v kabině velkou radost.“

MARTIN FILLO

Narozen: 7. února 1986. Výška: 177 cm. Váha: 72 kg. Stav: ženatý, manželka Dáša, syn Nikolas (5), dcera Sára (2). Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Sokol Košutka (1993-1996), Viktoria Plzeň (1996-2008), Viking Stavanger (2008-2010), Viktoria Plzeň (2010-2012), Mladá Boleslav (2012-2013), Brentford (2013-2014), Příbram (2014-2015), Teplice (2015-?). Reprezentace: 3 zápasy / žádný gól. Česká liga: 206 zápasů / 38 gólů. Největší úspěchy: postup do základní skupiny Ligy mistrů (2011), 2x mistr české ligy (2011, 2013), vítěz českého Superpoháru (2011), vítěz českého pohár (2013), člen reprezentačních výběrů do 18, 19 a 21 let.