Manchester se raduje a Zlín také!

Fotbalisté Manchesteru United poprvé v historii vyhráli Evropskou ligu. Svěřenci Josého Mourinha ve finále ve Stockholmu porazili Ajax Amsterdam 2:0 a v příští sezoně si zahrají Ligu mistrů. Díky vítězství "Rudých ďáblů" postoupil vítěz MOL Cupu Zlín přímo do skupiny nového ročníku Evropské ligy a dostane bonus přes 70 milionů korun.

United získali první mezinárodní titul od roku 2008, kdy uspěli v Lize mistrů. Trenér Mourinho vyhrál i své čtvrté evropské pohárové finále a v premiérové sezoně na lavičce United vybojoval třetí trofej po triumfech v anglickém Superpoháru a Ligovém poháru.

Skóre finále otevřel v 18. minutě Paul Pogba, krátce po změně stran přidal druhou branku nůžkami Henrik Mchitarjan. Ajax s českým útočníkem Václavem Černým pouze na tribuně si nedokázal vypracovat žádnou větší šanci. United tak získali poslední významnou evropskou trofej, která jim chyběla v jejich bohaté klubové sbírce. Amsterdamský celek naopak prodloužil dlouhé čekání na mezinárodní titul. Ten poslední získal v roce 1995, kdy triumfoval v Lize mistrů.