„Lvíčata“ vstoupí do nové kvalifikace

Českou reprezentaci do 21 let čeká v úterý vstup do nové kvalifikace mistrovství Evropy. Omlazený výběr trenéra Vítězslava Lavičky odstartuje boje o šampionát, který v roce 2019 hostí Itálie spolu se San Marinem, zápasem v Jablonci proti Bělorusku. „Lvíčata“ vstupují do kvalifikace se zpožděním, protože v červnu hrála na mistrovství Evropy v Polsku. V nově tvořícím se týmu z hráčů ročníku 1996 a mladších zbyli i dva jeho účastníci - záložníci Václav Černý z Ajaxu Amsterdam a Michal Sáček z pražské Sparty. Oproti tomu Bělorusko odehrálo už dva kvalifikační zápasy, v nichž porazilo 1:0 San Marino a prohrálo 0:2 s Řeckem.

"V Borisově v utkání Běloruska s Řeckem rozhodlo to, že domácí si nechali dát rychle gól, když vůbec neatakovali střelce. Po změně stran se ale Bělorusové zlepšili, zdálo se, že by mohli i vyrovnat. Ale pak hráli dlouhé minuty bez vyloučeného Seďka a Řekové si výhru ještě pojistili," říká asistent trenéra Josef Pešice, který během nedávné pozorovací mise viděl i zápasy dvou zbývajících soupeřů Chorvatska a Moldavska.

„Jedenadvacítka“ se v Jablonci představí po dvou letech, naposledy tam zahájila úspěšné boje o červnový šampionát v Polsku výhrou 4:1 nad Maltou. Na severu Čech si „lvíčata“ zahrála zatím desetkrát, osmkrát vyhrála a jednou remizovala. Jedinou prohru zaznamenala v roce 2012 v baráži s Ruskem, kdy je porážka 0:2 de facto připravila o účast na EURO 2013 v Izraeli.

Úterní zápas proti Bělorusku začíná v 18 hodin. Na evropský šampionát 2019 postoupí devět vítězů skupin, zatímco čtyři nejlepší celky na druhých místech jdou do baráže o zbývající dvě místa.