„Lvíčata“ splnila povinnost

Česká reprezentace do 21 let otočila zápas kvalifikace mistrovství Evropy v Moldavsku a vyhrála 3:1. Na postupové první místo i druhou příčku, která může znamenat místo v baráži, výběr trenéra Vítězslava Lavičky ztrácí šest bodů. Navíc má jedno utkání k dobru. "Ulevilo se nám, že jsme uhráli šest bodů, abychom zůstali na dohled týmů, které jsou před námi," připomíná kouč sobotní vítězství 3:1 nad San Marinem a dodává: "Důležitost se na utkání podepsala tím, že kluci bojovali víc se sebou. Ukázali charakter, to jsem před tím neviděl, začíná se rodit tým.“

Skóre zápasu v Kišiněvě otevřel v 11. minutě Andrei Macritschii, ale vedení Moldavsku vydrželo jen chvíli, protože o čtyři minuty později vyrovnal Provod. Po hodině hry otočil stav utkání Bačo krátce poté, co domácí trefili břevno. "Byl to jeden z klíčových okamžiků. Soupeř se dostal do nebezpečné brejkové situace a zachránila nás tyč," zdůrazňuje Lavička. Třetí branku vstřelil v 71. minutě Knejzlík. Češi mohli vyhrát i vyšším rozdílem, ale Mihálik osm minut před koncem neproměnil penaltu.

Další zápasy čekají „lvíčata“ až na jaře, kdy se nejprve utkají 23. března doma s vedoucím Chorvatskem, na jehož hřišti v říjnu prohrál 1:5. O čtyři dny později se pak představí v Řecku. Na evropský šampionát, který v roce 2019 společně uspořádají Itálie a San Marino, postoupí automaticky jen vítězové devíti kvalifikačních skupin. Čtyři nejlepší celky z druhých míst čeká baráž o dvě zbývající místa na turnaji. Itálie má na rozdíl od San Marina účast jistou.