Lukáš Masopust: „V Jablonci si všechno sedlo!“

Lukáš Masopust: „V Jablonci si všechno sedlo!“

Záložník Jablonce Lukáš Masopust prožívá skvělé časy. Severočeši na jaře v lize válejí, dotáhli se na špici, čeká je i semifinále MOL Cupu. V březnu si Masopust poprvé zahrál za reprezentaci, na turnaji v Číně nastoupil proti domácímu mužstvu. Navíc s Jabloncem prodloužil smlouvu do června 2020.

„ŠTĚSTÍ NÁS NEOPUSTILO, SPÍŠ JSME DŘEVÁCI“

„V sobotu jsme doma proti Olomouci uhráli jen remízu, doplatili jsme na špatnou koncovku. Navíc brankář Buchta chytal výborně, byl suverénně nejlepším hráčem zápasu. Vylámali jsme si na něm zuby. Jenom já měl dvě velké šance, Honza Chramosta také. Takže pro nás jasná ztráta. Myslím, že jsme byli lepší celý zápas, Olomouc v podstatě nic vážného neměla. Byl to z našeho pohledu trochu zápas blbec. Remíza nás mrzí, mohli jsme se v tabulce posunout před Sigmu. Poslední dvě utkání jsme se střelecky zadrhli, dali jsme jediný gól. Ale nemyslím, že by nás opustilo štěstí. Spíš je to tím, že jsme dřeváci. (směje se) Takové vyložené šance musíme proměňovat.

„TÝM JE DOBŘE POSKLÁDANÝ“

Celkově nám jaro vychází perfektně. Že se nám bude až takhle dařit, jsme určitě nečekali. Měli jsme sice úspěšnou zimní přípravu, co jsem ale v Jablonci, dařilo se nám v ní pokaždé. Je to rozhodně příjemné, nikdo neočekával, že vyhrajeme na jaře šest zápasů po sobě. Včetně MOL Cupu dokonce sedm. Zatím jsme neprohráli. Myslím, že tým je dobře poskládaný. Cítíme, že nastalo období, kdy si všechno sedlo. Rozehráli jsme se, osa mužstva je v ideálním fotbalovém věku, od pětadvaceti do osmadvaceti let. Trenér Rada je temperamentní, což nám také pomohlo. Nenechá nás vydechnout, vyžaduje po nás, abychom soupeře vysoko napadali. Svědčí nám to.  

„SEDM ASISTENCÍ JSEM NIKDY NEMĚL“

Daří se klubu, dostal jsem premiérovou pozvánku do reprezentace. Ale jestli jde o mojí nejlepší sezonu v kariéře, těžko říct. Je pravda, že sedm asistencí v jednom ročníku jsem nikdy neměl. Ještě bych rád přidal nějaký gól, mám na to šest kol. Zatím mám rekord pět branek, v této sezoně jsem si na konto připsal tři. Jsem ale především rád, že pravidelně hraju. Že mám týmu co nabídnout, že nejsem do počtu. Každý fotbalista se chce posunout dál, já jsem však nyní spokojený, jak to je. Klub mi nabídl prodloužení smlouvy, rád jsem přijal. Jiná varianta nepřicházela do úvahy. 

„STRAŠNĚ MOC CHCI VYHRÁT MOL CUP“

S Jabloncem to máme nadějně rozehrané na evropské poháry. V lize i v MOL Cupu, kde nás čeká semifinále ve Zlíně. Domácí pohár bych chtěl strašně moc vyhrát. Zažil jsem dvě finále, obě jsme nezvládli. Ale čeká nás ještě složitá cesta. V lize jsme se na jaře vyšvihli nahoru, chceme tam zůstat. V závěru soutěže máme těžký los. Zápasem s Olomoucí jsme odstartovali perný program. V následujících týdnech se kromě Plzně postavíme všem zbývajícím elitním týmům. Hrajeme na Spartě, na Slavii, doma Podještědské derby s Libercem. Věřím, že obstojíme.

„TOLIK PODPISŮ JAKO V ČÍNĚ JSEM NIKDY NEROZDAL“

V březnu jsem zažil svůj první reprezentační sraz. Přiznávám, že jsem byl zpočátku nervózní, nevěděl jsem, do čeho jdu. Všechno pro mě bylo nové. Na turnaji v Číně jsem si zahrál první půli proti domácím. Z debutu jsem měl obrovskou radost, mrzí mě ale, že jsem hrál jen poločas. Trenér ovšem musel něco změnit, prohrávali jsme. V Číně jsem dokonce absolvoval akci s místními fanoušky. Nemám výbornou angličtinu, přivítal jsem, že se mnou byl Tomáš Kalas, který mi pomáhal s překladem. Byl to pro mě nezvyk, tolik podpisů jako v Číně jsem nikdy nerozdal.“

LUKÁŠ MASOPUST

Narozen: 12. února 1993. Výška: 179 cm. Váha: 75 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Hana, syn Jakub (1). Fotbalový post: záložník. Česká liga: 133 zápasů/ 16 gólů. Reprezentace: 1 zápas / žádný gól. Hráčská kariéra: Sokol Božejov (1997-1999), Slovan Kamenice nad Lipou (1999-2004), Vysočina Jihlava (2004-2015), FK Jablonec (2015-?). Největší úspěchy: debut v reprezentačním A-týmu (2018), člen výběru do 20 let, účastník EURO U21 (2015).