Lukáš Magera: „Snad nám to vyjde v MOL Cupu!“

Lukáš Magera: „Snad nám to vyjde v MOL Cupu!“

Čtrnáct vstřelených gólů, sedm asistencí. Útočník Mladé Boleslavi LUKÁŠ MAGERA má za sebou životní sezonu. Se Středočechy splnili předsezonní cíl, zajistili si evropské poháry. Jenže vzhledem k průběhu soutěže chtěli víc než čtvrté místo. Toužili po bronzové příčce, která znamená nasazení až do 3. předkola Evropské ligy. Jenže sobotní přímou bitvu o třetí pozici s Libercem vítězně nezvládli (2:2), připadla Slovanu. Přesto může Boleslav ve 3. kole nadále stanout. Musí však ve středečním finále MOL Cupu porazit Jablonec.

„Osobně jsem se sezonou moc spokojený, byla určitě moje životní. Podařilo se mi vylepšit rekord v počtu nastřílených gólů dokonce o pět branek! Moc mě těší, že jsem branky také připravil pro spoluhráče. Polovinu gólů jsem vstřelil z penalt, kterým se hodně věnuju. Někdy možná až příliš, často o nich přemýšlím i doma před zápasy. Nastavím si v hlavě situaci, že v nadcházejícím utkání kopu penaltu a podle brankáře soupeře vymýšlím nejlepší způsob exekuce. Přítelkyně je ze mě někdy na mrtvici. (směje se)

 „TĚŠÍ MĚ, ŽE JSEM MĚL DŮVĚRU TRENÉRA“

Bez jednoho zápasu jsem v lize odehrál všechny zápasy, což pro mě bylo také velice důležité. Těší mě, že jsem měl důvěru trenéra. To se projevilo na mojí pohodě, v důsledku toho jsem pak mohl být produktivní. Hřeje mě pocit, že jsem přispěl ke čtvrtému místu, i k tomu, že Boleslav vstřelila nejvíc branek v jednom ročníku v historii klubu. Slušel by tomu ale bonus navíc. Bylo by jím třetím místo, to však nedopadlo, Liberce nás v závěru soutěže předskočil. Ale stále máme před sebou finále poháru.

 „NAŠE MUŽSTVO JE POSKLÁDANÉ CO NEJOFENZIVNĚJI“

Na mojí produktivitě se podílí zákonitě i ofenzivní styl, který v Boleslavi pod koučem Jarolímem praktikujeme. Mužstvo je poskládané a nastavené tak, že se snažíme hrát co nejofenzivněji, dávat co nejvíc gólů. Byť je to někdy na úkor vyššího počtu inkasovaných branek. Některé zápasy, které jsme zvládli, jsme vyhráli i vyšším rozdílem. To je důkaz, že to nebylo o náhodě. Že by nám vyšla jedna standardka a pak jsme to ubránili.

 „CHYBÍ NÁM ZKUŠENOSTI Z EVROPSKÉ SCÉNY“

Možná má Boleslav na víc než na třetí místo. Herně jsme na tom dobře, ale ještě nedokážeme vyhrávat zápasy, v nichž se nám nedaří.  Jako to v letošní sezoně předvedla několikrát Plzeň. Dostala se do jedné, dvou šancí a brala tři body. Asi nám ještě chybí zkušenosti z těžkých, psychicky náročných utkání na evropské scéně. Ty nikde nenajdete, ty musíte získat. Taková ta přidaná hodnota, ze které se pak v lize profituje.

 „PRVNÍ MEČBOL V LIZE NÁM NEVYŠEL“

Toužíme po základní skupině Evropské ligy, loňské vyřazení ve druhém předkole máme pořád v paměti. Právě tato časná kola jsou zrádná. O to víc si musíme dát záležet, abychom vyhráli středeční finále MOL Cupu, což by znamenalo nasazení až do třetího předkola. Jinak začneme už v polovině července, budeme mít o několik dnů kratší dovolenou. To nikdo z nás nechce. První mečbol v lize nám nevyšel, snad nám vyjde ten druhý v poháru.

 „FINÁLE MOL CUPU BUDE PŘEDEVŠÍM O HLAVĚ!“
Jablonec šetřil o víkendu v lize proti Příbrami opory, navíc je pro něj pohár poslední možností, jak se dostat do Evropy. Myslím, že síly stejně neušetřil, je to závěrečný zápas v sezoně, na něj se dokážeme stoprocentně připravit. Vždyť jsme hráli v sobotu odpoledne, čtyři dny na regeneraci jsou naprosto dostačující. Jsou mužstva, která hrají středa, neděle, středa, neděle a zvládají to. Musím se se připravit hlavně po psychické stránce, finále bude především o hlavě.“

 

VIZITKA

LUKÁŠ MAGERA

Narozen: 17. ledna 1983

Výška: 193 cm

Váha: 83 kg

Stav: svobodný, přítelkyně Tereza, syn Matyáš (8 měsíců)

Fotbalový post: útočník

Hráčská kariéra: MSA Dolní Benešov (1989-1995), Baník Ostrava (1995-2004), SK Kladno (2004-2005), Baník Ostrava (2005-2008), FC Temešvár (Rumunsko, 2008-2011), Swindon Town (Anglie, 2011-2012), Baník Ostrava (2012), FK Mladá Boleslav (2012-?)

Reprezentace: 4 zápasy / žádný gól

Česká liga: 211 zápasů / 52 gólů

Největší úspěchy: mistr české ligy (2004)