Lukáš Magera: „Pro návrat Brna udělám maximum!“

Lukáš Magera: „Pro návrat Brna udělám maximum!“

Když zápas začínal, seděl většinou na lavičce. Na hřiště se občas dostal ve druhé půli. Útočník LUKÁŠ MAGERA scénáři z posledních sezon řekl nyní dost. V Mladé Boleslavi mohl zůstat ještě rok, rozhodl se však pro přestup do druholigového Brna. Zkušený 35letý borec má být trumfem Zbrojovky, která má jasný úkol: bleskově se vrátit do první ligy.

„PRVNÍ ZÁPAS NEMOHL BÝT HORŠÍ“

„V Brně jsem od čtvrtka, zatím si zvykám. Mám za sebou několik tréninků a jeden přípravný zápas. Podmínky při utkání s Nitrou (pozn. - porážka 0:3) nebyly dobré. Hrálo se na nekvalitním trávníku, foukal silný vítr. Kluci mi dali kapitánskou pásku, abych přispěl do týmové kasy. Prohrál jsem los, hráli jsme první půli proti větru, skoro jsme se nedostali za půlku. Tak vypadal můj první zápas za Brno. Horší už to být nemohlo, teď už to může být jenom lepší. (směje se) V kádru je spousta mladých kluků, my, starší, jsme snad jen čtyři. Nikdo mi ale zatím nevykal, takže je to dobrý. Nepřipadám si tak starý.

„ZBROJOVKA SE OZVALA HNED PO SEZONĚ“

Zbrojovka se mi ozvala hned po skončení uplynulé sezony. Až na jeden telefonát s trenérem Pivarníkem jsem komunikoval s panem Požárem (sportovní manažer). Nejdřív se mě zeptal, jestli bych měl vůbec zájem do Brna jít. Odpověděl jsem mu, že v Boleslavi jsem poslední dobu příliš nehrál a že nejsem proti. S tím, že bude záležet na Boleslavi, kde mám ještě rok smlouvu. Po nějaké době to začalo být vážnější, pociťoval jsem, že Brno pro mě bude nejlepší varianta. Boleslav mě nakonec pustila, transfer se dotáhl. Udělám maximum, aby se Zbrojovka vrátila rychle do první ligy.

„JE MI PĚTATŘICET, CHCI BÝT NA HŘIŠTI“

Někteří lidé se mě ptají, proč jsem dal přednost druhé lize před první. Ano, mohl jsem zůstat v Boleslavi. Jenže v pozici útočníka, který pro trenéra není číslem jedna. Je mi pětatřicet, chci být na hřišti, ne do zápasů naskakovat z lavičky. Což jsem v Boleslavi dělal poslední tři roky. Byl jsem v klubu šest let, plánoval jsem, že kariéru v Boleslavi ukončím. Ale nedohodli jsme se na prodloužení kontraktu, který by pak vypršel za dva roky. Brno mi naopak dvouletý kontrakt nabídlo. Což pro mě bylo moc důležité. Mít o rok delší smlouvu nebo ne je určitě obrovský rozdíl.

„ZA MĚSÍC ČEKÁME DRUHÉ MIMINKO“

S rodinou jsme se usadili v Nymburce. Varianta, že budu v Brně a ve volných dnech jezdit do Nymburka, nebyla na stole ani vteřinu. Hned první den, co jsem se domluvil se Zbrojovkou, jsme začali se ženou hledat v Brně bydlení. Zbrojovka se zachovala shovívavě, respektive pan Požár. Byt, který jsme si nakonec vybrali, si původně vyhlédl on. Říkal mi, že se na něj byl podívat, že se mu líbí. Ale prioritou pro něj jsem prý já, a nechal mi ho. Moc mi pomohl, můžeme se všichni rychle nastěhovat. A zařídit porodnici. Za měsíc čekáme druhé miminko.

„MANŽELKU OBDIVUJI, VYBRAL JSEM SI DOBŘE“

Stěhování bylo celé na manželce. Měsíc před porodem musela v Nymburce všechno zabalit, bylo to pro ni strašně náročné. Klaním se jí a obdivuji, jaká je. Jednoznačně jsem si vybral dobře. Navíc v Brně bude společně se synem začínat nanovo. Nebude tady mít známé kolem sebe, s dvěma dětmi to bude mít nesmírně náročné. Synkovi jsou tři, v Nymburku měl spoustu kamarádů... Plánujeme ale, že se do Nymburka vrátíme. Nebo do blízkých Poděbrad. Při odchodu z Boleslavi jsem se bavil s majitelem klubu, byl by rád, kdyby se po konci kariéry do nějaké funkce vrátil. To však může být třeba až za tři roky. Kdo ví, co bude.“

LUKÁŠ MAGERA

Narozen: 17. ledna 1983. Výška: 193 cm. Váha: 83 kg. Stav: ženatý, manželka Tereza, syn Matyáš (3). Fotbalový post: útočník. Hráčská kariéra: MSA Dolní Benešov (1989-1995), Baník Ostrava (1995-2004), SK Kladno (2004-2005), Baník Ostrava (2005-2008), FC Temešvár (Rumunsko, 2008-2011), Swindon Town (Anglie, 2011-2012), Baník Ostrava (2012), FK Mladá Boleslav (2012-2018), Zbrojovka Brno (2018-?). Reprezentace: 4 zápasy / žádný gól. Česká liga: 253 / 59. Největší úspěchy: mistr české ligy (2004), vítěz Českého poháru (2005), člen reprezentačního výběru do 21 let.