Lukáš Kalvach: „Plzeňský styl mi sedí!“

Lukáš Kalvach: „Plzeňský styl mi sedí!“

Jeho angažování je pro Plzeň trefou do černého. Záložník LUKÁŠ KALVACH se po letním příchodu z Olomouce bleskově stal oporou českého vicemistra. Vyhlíží, jako by za Viktorii hrál roky. V uplynulém týdnu ale musel strávit vyřazení z bojů o Ligu mistrů po vysoké prohře na půdě Olympiakosu a první ztrátu v lize po remíze 0:0 na Bohemians 1905.

„REMÍZA NA BOHEMCE SEDÍ“

„Myslím, že hodnocení obou trenérů po sobotním utkání na Bohemce sedí. Remíza byla podle průběhu zasloužená. V prvním poločase byli domácí hodně agresivní, prakticky do ničeho nás nepustili. Jen zkraje zápasu jsme měli šanci po centru z levé strany. Po přestávce jsme začali trochu hrát, Bohemka zalezla, dobývali jsme ji. Bohužel se nám nepodařilo skórovat. Měli jsme několik náznaků, Honza Kopic si v závěru připravil solidní pozici, škoda, že trefil kousek vedle. Chyběla nám možná i trocha štěstí. Ale je těžké se prosadit, když soupeř brání v tolika lidech.

„NESKUTEČNÉ TEMPO NEMOHLI VYDRŽET“

Věděl jsem, že Viktorce se v Ďolíčku poslední dobou výsledkově příliš nedařilo. Bohužel jsme sérii ani v sobotu nezlomili. Bylo náročné čelit takovému presinku a agresivitě. Postupem času ale Bohemce docházely síly. Neskutečné tempo, které nasadila v prvním poločase, se nedalo vydržet celý zápas. Kýženou branku se nám ale nepodařilo vstřelit. Poprvé na podzim jsme tak v lize ztratili body. Sice jsme hráli venku, ale jeli jsme do Vršovic s tím, že chceme vyhrát. Teď potřebujeme zaváhání napravit v dalším utkání doma se Slováckem.

„PROTI PLZNI SE CHCE KAŽDÝ UKÁZAT“

Roky se píše, že na Plzeň, Spartu a Slavii se soupeři vyhecují na nejvyšší míru. Po příchodu do Viktorky na vlastní kůži poznávám, že nejde o klišé. Pamatuji se, že když jsem hrával za Sigmu a přijeli jsme na hřiště těchto mužstev, chtěli jsme se všichni předvést, ukázat se. Bohemka teď proti nám to samé. Stejně těžké jsme to měli v prvním kole doma proti Olomouci i před týdnem s Karvinou. Oba týmy předvedly dobrý, bojovný výkon. Na rozdíl od zápasu na Bohemce jsme ale jejich odpor dokázali zlomit góly.

„ODVETU S OLYMPIAKOSEM JSME NEZVLÁDLI“

Úvod podzimu se nám povedl, v minulém týdnu jsme ale bohužel vypadli z předkol Ligy mistrů. Odvetu s Olympiakosem jsme nezvládli. Evropské poháry jsem si poprvé zkusil před rokem v předkole proti Seville. Měla také velkou kvalitu, ale Olympikakos ukázal obrovskou individuální sílu. Předčil nás ve všem, k tomu byla na stadionu pekelná atmosféra. Pro mě i tak šlo o dobrou zkušenost do dalších zápasů, na této úrovni jde o vysokou školu fotbalu. Věřím, že to teď napravíme proti Antverpám v předkole Evropské ligy. Strašně moc si chci poprvé v kariéře zahrát základní skupinu.

„TĚŠÍ MĚ, ŽE JSEM V PLZNI NASKOČIL DO VLAKU“

Do Plzně jsem v létě přestoupil s tím, že chci pravidelně hrát a posunout se kvalitativně výš. Jsem rád, že jsem hned na začátku naskočil do vlaku, od prvního zápasu nastupuju v základní sestavě. Plzeňský styl mi sedí, asi i proto jsem se rychle aklimatizoval. Hrajeme na dvě šestky, mám tedy možnost dostat se víc dopředu a šanci mít za zápas víc míčů. V Olomouci jsem byl ve středu zálohy sám, prostor před stopery jsem čistil víc. Ve Viktorce se o to dělím s Páťou Hrošovským, se kterým se mi hraje výborně, dobře si vyhovíme. Každopádně musím dál makat a zlepšovat se.“

LUKÁŠ KALVACH

Narozen: 19. července 1995. Výška: 181 cm. Váha: 74 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Darina. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: Sigma Olomouc (2001-2016), MAS Táborsko (2016-2017), Sigma Olomouc (2017-2019), Viktoria Plzeň (2019-?). Česká liga: 62 zápasů / 2 góly. Největší úspěchy: 4. místo v české lize (2018), člen reprezentačních výběrů U19 a U20.