Lukáš Hejda: „Kapitánské pásky si moc vážím!“

Sotva doléčil zlomeninu nosu, byl stoper LUKÁŠ HEJDA při rozsáhlé marodce Plzně vyslán trenéry do boje. Navíc s kapitánskou páskou. Ve čtvrtek pomohl 31letý obránce k výhře 2:1 nad Dynamem Brest a k postupu do 3. předkola Konferenční ligy. V neděli pak k ligovému triumfu na půdě Bohemians 1905.

„BOHEMKU JSME PORAZILI ZASLOUŽENĚ“

„Sezonu jsme začali čtyřmi výhrami, takže velká spokojenost. V lize jsme zvládli oba zápasy, po Mladé Boleslavi jsme zvítězili v neděli na Bohemce. Myslím, že triumf byl zasloužený, byť v prvním poločase jsme prohrávali a tahali za kratší konec. Soupeř měl hodně standardek, domácí fanoušci se chytli, bylo nepříjemné Bohemce čelit. Ke konci poločasu jsme začali hrát, vytvořili si nějaké šance. A po přestávce jsme zápas otočili dvěma góly. Změnili jsme rozestavění, k Chorasovi (Chorý) přišel druhý útočník Bogi (Beauguel). Měli jsme vepředu dvě věže, záměr byl dostat Bohemku pod tlak. Což vyšlo, oba zahráli výborně. Udrželi míče, vyhrávali souboje.

„CÍTÍM Z VIKTORKY VNITŘNÍ SÍLU“

Z našeho mužstva cítím obrovskou vnitřní sílu. Bohemku jsme ve druhé půli předčili v agresivitě, v nasazení. Dřív se říkalo, že hrajeme docela hezký fotbal, ale neměli jsme třeba výsledky. Teď, nechci říct, že hrajeme špatně, ale padáme do střel, dřeme jeden za druhého. Na hřišti se naše soudržnost pozitivně projevuje. Když se nedaří fotbalově, dokážeme to dohnat bojovností. Naše výsledky jsou o to cennější, že máme devět zraněných kluků. Většina z nich by atakovala základní sestavu. Ti, co místo nich nastupují, chytili šanci za správný konec. Klobouk dolů před nimi.

„JAKO KAPITÁN JSEM VYHRÁL POPRVÉ“

„Kabina mě před sezonou zvolila kapitánem, moc si toho vážím. Budu se snažit kluky nezklamat a být jim dobrým příkladem. V minulosti jsem sice kapitánskou pásku pár zápasů měl, ale šlo pouze o záskoky. Co si vzpomínám, v této roli jsem předtím nikdy nevyhrál, jednalo se maximálně o remízy. V uplynulém týdnu v odvetě s Dynamem Brest jsem jako kapitán poprvé zvítězil, byl jsem za to strašně rád. A v neděli v Ďolíčku proti Bohemce přišla druhá výhra. Myslím, že jsem si nemohl přát lepší začátek kapitánské éry ve Viktorce.“

„ODVETA S BRESTEM BYLA ZVLÁŠTNÍ“

S Plzní toužíme po základní skupině Konferenční ligy. Byli jsme tady na evropské poháry zvyklí, poslední dva roky se nám ale vyhýbaly. Druhé předkolo jsme zvládli, vyřadili jsme Brest. Odveta byla docela zvláštní, hrála se v Arménii, kvůli omezení letecké dopravy v Bělorusku. Bylo fajn, že jsme postup uhráli bez zbytečných nervů. Podařilo se nám brzy skórovat, což nás uklidnilo. Pak jsme vlastně hráli, co jsme potřebovali. Brest jsme kromě dvou standardek do ničeho nepustili. Po druhém gólu, který ve druhém poločase vstřelil Šimon Falta, bylo definitivně hotovo.

„ČEKÁ NÁS TYPICKÝ OSTROVNÍ TÝM“

Ve třetím předkole nás čeká velšský The New Saints, první zápas se hraje ve čtvrtek v Cardiffu. Abych se přiznal, zatím o soupeři příliš nevím, jde o klub, který je v Evropě neznámý. Veškeré informace od trenérů ale včas dostaneme, jako obvykle. Co jsem viděl sestřihy zápasů The New Saints na youtube, je to typický ostrovní tým. Bojovný, silový, rychlý. Že proti nám bude stát těžký soupeř, ukázalo druhé předkolo, v němž nastřílel Kaunasu deset gólů. Ale věřím, že pokud podáme náš maximální výkon, pak půjdeme dál. Bude důležité přivézt si z Walesu solidní výsledek do odvety.“

LUKÁŠ HEJDA

Narozen: 9. března 1990. Výška: 191 cm. Váha: 80 kg. Stav: ženatý, manželka Veronika, dcera Julie (7). Fotbalový post: obránce. Česká liga: 210 zápasů / 18 vstřelených gólů. Reprezentace: 1 zápas / žádný gól. Hráčská kariéra: ŠSK Bílovec (1997-1998), Baník Ostrava (1998-2000), AC Sparta Praha (2000-2011), FK Jablonec (2011), 1. FC Příbram (2011-2012), Viktoria Plzeň (2012-?). Největší úspěchy: základní skupina Ligy mistrů (2013, 2018), osmifinále Evropské ligy (2014, 2018), pětinásobný vítěz české ligy (2010, 2013, 2015, 2016, 2018), vítěz Českého Superpoháru (2010).