Lukáš Budínský: „Nahradit Matějovského nebude jen na mně!“

Lukáš Budínský: „Nahradit Matějovského nebude jen na mně!“

Mladá Boleslav ho loni v létě angažovala také jako budoucí náhradu za Marka Matějovského. Vzhledem k těžkému zranění špílmachra, který si přetrhl achilovku, se záložník LUKÁŠ BUDÍNSKÝ této role ujal už nyní. Středočeši ale budou mít na jaře těžkou pozici, zacelit odchody klíčových hráčů (Komličenko, Mešanovič, Bucha) nebude jednoduché.

„TOLIK GÓLŮ UŽ ASI DÁVÁT NEBUDEME“

„O víkendu jsme prohráli v generálce na jaro s Bohemkou 1:2. Myslím, že první půle byla z naší strany dobrá, herně se nám dařilo. Druhý poločas už byl horší, soupeř nás dostal pod tlak, přehrával nás. Z poslední akce jsme inkasovali rozhodující gól. Nemyslím ale, že generálka byla obrázkem smolné zimní přípravy, během které se zranilo několik kluků. Bohužel, to je prostě fotbal, nedá se s tím nic dělat. I odchody k fotbalu patří. Pochopitelně, s Nikolajem Komličenkem, Murisem Mešanovičem a Pavlem Buchou nám odešla spousta gólů. Asi už jich nebudeme dávat tolik, o to víc musíme být silní týmově.

 

„MÁRA JE VÝJIMEČNÝ“

Poté, co se zranil na Maltě Mára Matějovský, každou chvíli se mě někdo ptá, jestli ho dokážu nahradit. Teď ale neumím odpovědět. Ukáže až čas. Půlrok jsme teď fungovali na hřišti společně a myslím si, že to klapalo. Nastupoval jsem víc z pravé strany, což mi však nevadilo. Nemyslím ale, že to bude pouze na mně. V Boleslavi jsou i zkušenější hráči, než jsem já. Je tedy na všech, abychom Máru nahradili. I když, dost dobře to asi nepůjde, Mára je výjimečný. V mezihře je ještě dál než já, stejně i ve vůdčích schopnostech. Nemluvím tolik jako on, budu to do sebe muset dostat.

 

„RÁD BYCH BYL PRODUKTIVNÍ I NA JAŘE“

Těší mě, že jsem měl na podzim solidní čísla. Bilance osmi gólů a pěti asistencí ve dvaceti zápasech, myslím, není vůbec špatná. Pokud bych je zopakoval na jaře, nezlobil bych se. Vím, že i vzhledem k odchodům několika ofenzivních hráčů, nepůjde o nic jednoduchého. Útočník Tomáš Wágner je ale v šestnácte silný, musíme mu tam míče dodávat, zásobovat ho. Tohle bude na jaře stejné jako bylo dosud, ofenzivní styl měnit nebudeme. Když dá Wagi deset gólů, tak se na Komliho zapomene. Především však chceme být úspěšní jako mužstvo. Takže jestli budu dávat góly já, Wagi nebo někdo jiný, je úplně jedno.

 

„CHCEME ZŮSTAT V TOP ŠESTCE“

Ligu máme solidně rozehranou, po podzimu jsme pátí. Na druhou Plzeň ztrácíme jen šest bodů. Cíl pro jaro je i přes odchody a zranění jasný: udržet se v top šestce, zkrátka hrát co nejvýš to půjde. Jsme také ve hře v MOL Cupu, proč se nepokusit ho vyhrát? I z něj je cesta do evropských pohárů, kam bychom se na podzim rádi podívali. V Boleslavi se delší čas nehrály, klub by si je zasloužil. Zimní příprava byla hodně náročná, především v úvodu, kdy jsme do sebe dostávali kondici. Myslím, že celkově účel splnila, že budeme na jaro dobře nachystaní.

 

„VYSNĚNOU DESTINACÍ JE ŠPANĚLSKO“

Také kvůli pohárům jsem do Boleslavi v létě šel. Chtěl jsem si i vyzkoušet, jaké to je hrát v tabulce nahoře, o pohárové příčky. V Karviné jsem zažíval boj o záchranu, což není vůbec příjemné. I proto si Boleslav užívám. Nedávno jsem dostal otázku, jestli Boleslav beru jako přestupní stanici na cestě do zahraničí. Tohle opravdu neřeším. Vždyť teprve nedávno jsem přišel z Karviné, nikam zatím nepospíchám. Každopádně, mojí vysněnou destinací je Španělsko nebo Itálie, což by asi bral každý.“

LUKÁŠ BUDÍNSKÝ

Narozen: 27. března 1992. Výška: 179 cm. Váha: 76 kg. Stav: svobodný, přítelkyně Kateřina. Fotbalový post: záložník. Hráčská kariéra: SK Slavia Praha (1997-2003), FC Háje (2003-2004), Bohemians 1905 (2004-2014), MFK Karviná (2014-2019), FK Mladá Boleslav (2019-?). První liga: 143 zápasů / 33 gólů. Největší úspěchy: postup do první ligy (2013, 2016).