Los semifinále MOL Cupu

Dvě středeční dohrávky určily složení kvarteta týmů, které budou usilovat o vítězství v letošním ročníku MOL Cupu. Jeho držitel z loňska Zlín vyhrál 2:0 na hřišti druholigového Hradce Králové. Mnohem dramatičtější průběh měl utkání Mladé Boleslavi s ostravským Baníkem, které v normální hrací době skončilo nerozhodně 1:1, další gól už nepadl ve třicetiminutovém prodloužení, a tak se o posledním postupujícím do semifinále rozhodovalo v penaltovém rozstřelu. V něm byla úspěšnější domácí „Bolka“, jejíž brankář Polaček v páté sérii vyrazil střelu hostujícího forvarda Poznara.

Bývalý reprezentační trenér Michal Bílek, který byl před čtvrtstoletím kapitánem vítězné Viktorky Žižkov, měl o den později v rukou los semifinále MOL Cupu na strahovském sekretariátu FAČR. Největší favorit mistrovská Slavia přivítá doma Mladou Boleslav, loňský vítěz Zlín bude ve druhém duelu hostit doma Jablonec.
Obě dvojice se na jaře už potkaly v lize. Slavia na začátku března zvítězila v Mladé Boleslavi 3:0 a pokazila tak premiéru novému kouči Středočechů Jozefu Weberovi. Ve stejný den prohrál Zlín při premiéře trenéra Vlastimila Petržely s Jabloncem 0:4.

"Přestože jsme v Boleslavi vyhráli 3:0, tak to nebylo snadné. V první půli byli domácí možná nebezpečnější. Jsme spokojeni, že hrajeme doma, což je velká výhoda, i když loni se Zlínem nám semifinále v Edenu nevyšlo. Ale věřím, že teď by to měl být klíčový faktor pro postup do finále," říká generální sekretář Slavie Jiří Vrba a dodává: "Pohár má pro nás maximální prioritou, protože jsme ho nevyhráli od roku 2002, takže by to bylo po 16 letech. A pro nás je nesmírně důležité v této sezoně nějakou trofej získat a v MOL Cupu se zdá nyní cesta nejsnazší."

Boleslav má sice záchranářské starosti, ale pohár jí dává poslední šanci na postup do evropských pohárů, kde v předchozích letech pravidelně startovala. "Změnili jsme trenéra a má to stoupající tendenci. Tak věřím, že se to projeví i v dalších zápasech a uvidíme, co se povede," konstatuje generální manažer Jaroslav Bílek.

Podobně je na tom Zlín, který má v lize náskok jen dvou bodů na pásmo sestupu, ale v poháru bude mít motivaci Jablonci vysokou prohru 0:4 oplatit. "Určitě to bude motivace a zároveň také budou ponaučení. Navíc ten zápas nás chytnul, když oni byli v laufu a my zase na úplně opačné straně. Takže věřím, že teď to bude jiný zápas. A jsem rád, že hrajeme doma a vyhneme se cestování," říká sportovní ředitel „Ševců“ Zdeněk Grygera.

Semifinálové duely by měly proběhnout 18. dubna, finále je na programu 9. května.