Limberský vizionářem

Limberský vizionářem

Obránce Plzně David Limberský se ukázal jako skvělý vizionář. „Rozhodne větší vůle a hlad po vítězství,“ prohlásil před nedělním šlágrem se Slavií, který díky gólům Chorého a Beauguela opanovala Viktoria (2:0), výhrou stáhla náskok Pražanů na tři body. Realita bývalému reprezentantovi dala zapravdu.

Ten rozdíl v Doosan Areně bil do očí. Na straně jedné agresivní, namotivovaní domácí, proti nim „studení“ hosté. Červenobílí byli všude druzí, jak trefně poznamenal obránce Pražanů Jan Bořil.

Obě mužstva na tom byla stejně, v nohách měla čtvrteční úvodní duel play off Evropské ligy (Slavia remizovala s Genkem 0:0, Plzeň porazila 2:1 Záhřeb). Evidentně lépe se s únavou popasovali Západočeši, kteří opět dokázali, že se na důležitá utkání umí nachystat.

V konfrontaci s finančně mnohonásobně silnějším klubem obstáli. Je patrné, že když se jim chce, jsou schopni přehrát i současnou Slavii, opěvovanou za moderní pojetí fotbalu. Pětatřicetiletý Limberský válel jako zamlada, přihrál na úvodní trefu Chorému. Fantastický byl jen o pár měsíců mladší stoper Hubník. Skvělým výkonem se prezentovala zimní posila Kayamba, jehož jméno během zápasu několikrát skandovala Doosan Arena.

Konžský záložník se po utkání zastavil u jedné z tribun. Přeskočil reklamní banner, svlékl dres a podal ho klučinovi, oblečeného do klubových barev. Malému fanouškovi Viktorie možná svítí oči radostí ještě teď...