Ligu národů dohrají v Plzni

Čeští reprezentanti odehrají v listopadu oba závěrečné domácí zápasy Ligy národů s Izraelem a se Slovenskem na stadionu v Plzni. V listopadu nastoupí stejně jako v říjnu ke třem utkáním. Nejprve se 11. listopadu představí v prestižním přípravném zápase v Lipsku proti domácím Němcům, mistrům světa z roku 2014. O čtyři dny později v Plzni přivítají Izrael a 18. listopadu zakončí druhý ročník Ligy národů federální derby se Slovenskem.

Dva zápasy v jednom dějišti zvolilo vedení reprezentace i s ohledem na složitou koronavirovou situaci v zemi, národnímu týmu díky tomu odpadne přesun. V Plzni se český celek naposledy představil před rokem a po výhře 2:1 nad Kosovem postoupil z kvalifikace na EURO 2020. UEFA na začátku října povolila zaplnit stadiony maximálně do 30 procent kapacity, pokud to umožní místní úřady. Kvůli aktuální situaci v Česku je ale velmi nejisté, zda na zápasy do Doosan Areny budou nějací diváci smět.

Reprezentantům patří v Lize národů ve skupině B2 druhé místo se ztrátou čtyř bodů na vedoucí Skotsko. Vítěz si zajistí postup do elitní Ligy A. V druhém ročníku Ligy národů jde i o dvě místa v play off o mistrovství světa v roce 2022 v Kataru.