Ligový šlágr a bronz za dveřmi

Po kvalifikačním bloku se podzim vrátil do ligových a pohárových kolejí. Odehraná třetina nejvyšší soutěže naznačila, že by se boj o mistrovský titul nemusel odehrávat jako v posledních sezonách pouze v režii Plzně a Sparty. Před nimi totiž drží pozici průběžného lídra Mladá Boleslav, na jejíchž výkonech a také dosažených výsledcích není už prakticky znát srpnový odchod dosavadního kouče Karla Jarolíma na reprezentační lavičku.

Trenérskou rošádu jiného druhu zažili i v Edenu, kde už zase jedou na optimistické vlně, neboť Jaroslav Šilhavý dokázal s červenobílými vyhrát derby na Letné a šňůrou vítězství se dotáhnout na špici tabulky. Ve zbývajících šesti podzimních kolech je na programu několik prestižních duelů, které výrazně promluví, na jakých postech budou týmy přezimovat. Ten nejvypjatější i nejsledovanější se odehraje už v neděli v plzeňské Doosan Areně, kde mistrovská Viktoria přivítá Spartu, navíc oba týmy budou mít v nohou čtvrteční těžká utkání v Evropské lize.

Desáté kolo přineslo i comeback pětinásobného krále střelců Davida Lafaty. Sparťanský kapitán se proti Jihlavě vrátil do základní sestavy a dvěma pohotovými góly pomohl přetrhnout černou sérii zápasů letenského týmu bez vítězství. Sám si znovu polepšil v historickém pořadí Klubu ligových kanonýrů týdeníku GÓL. Má totiž aktuálně na svém kontě 189 gólů a už jen dvě branky ho dělí od třetí příčky někdejšího plzeňského ostrostřelce Antonína Hájka! Věřme, že pětatřicetiletého forvarda nepotká v příštích týdnech nějaká nepříjemnost v podobě zdravotní indispozice či dlouhodobějšího gólového půstu, aby dosáhl na další významnou metu ve své kariéře, kterou by byl pro něj jistě byl kanonýrský bronz za nedostižným slávistickým tandemem Josef Bican – Vlastimil Kopecký. A pokud to bude dál „Lafymu“ pálit, mohl by jako třetí český fotbalista pokořit i hranici 200 ligových gólů!