Ligová stovka a stříbrný odznak

V poslední červnový den vstoupil do prestižního Klubu ligových brankářů týdeníku GÓL třiadvacátý člen – Tomáš Vaclík, když udržel čisté konto na hřišti Leganésu, kde hostující FC Sevilla ve 33. kole španělské La Ligy zvítězila 3:0. Jedenatřicetiletý gólman mohl ve finiši restartované sezony načít i druhou stovku nul, ale v 90. minutě utkání s Eibarem (1:0) utrpěl svalové zranění, kvůli kterému musel opustit trávník, ale protože domácí už měli vystřídáno, zápas dochytal autor vítězné branky Ocampos!

Ve zbývajících duelech nejvyšší soutěže i v závěrečném turnaji Evropské ligy na německých stadionech nastoupil místo něj marocký náhradník Bono, i když byla česká reprezentační i sevillská „jednička“ už zdravotně v pořádku.

Po návratu s rodinou z Andalusie do Prahy a před reprezentačním srazem převzal Tomáš Vaclík v Síni slávy českého fotbalu na strahovském sekretariátu FAČR nejen členský odznak číslo 23 „Klubu 100“ (2 - Žižkov, 32 – Sparta, 46 – Basilej, 20 – FC Sevilla), ale také stříbrný odznak Klubu ligových šampionů týdeníku GÓL. K českému mistrovskému titulu se Spartou (2014) a prvnímu švýcarskému s Basilejí (2015) totiž přidal ještě třetí primát – nedávné vítězství v Evropské lize s FC Sevilla!