Ligisté jdou dál

Ve středečních duelech druhého kola MOL Cupu postoupily dál všechny prvoligové týmy. Hráči Baníku Ostrava Cupu po jasné vyhráli 5:0 v Hulíně. Jablonec otočil městské derby se Mšenem a vyhrál 4:1. Divizního nováčka poslal do vedení z penalty Adam Pelta, syn bývalého předsedy FAČR a šéfa Jablonce Miroslava Pelty. Do přestávky otočil skóre dvěma góly Mehanovič. V druhém dějství zvýšil Mihálik a v závěru Bosňan Mehanovič zkompletoval hattrick.

Teplice v silné sestavě zdolaly Loko Vltavín těsně 3:2. Favorit po gólech Suchana, Filla z penalty a Vaněčka vedl v 47. minutě už o tři branky. Pražané pak duel dvěma slepenými góly zdramatizovali, ale hosté těsný náskok udrželi. Liberec zvítězil v Dobříši hladce 3:0. V 25. minutě poslal Slovan do vedení Pulkrab, po přestávce zvýraznili triumf hostů Kulhánek s Bosančičem.

Pražská Dukla si po dvou ligových prohrách částečně zvedla sebevědomí a zvítězila 2:0 v Převýšově. V prvním poločase otevřel skóre Holenda, až těsně před koncem přidal pojistku Duranovič. Karviná vyhrála na půdě Slavičína rovněž 2:0. O branky se postarali v úvodním poločase Lingr a těsně před koncem zápasu Duda.

Nejvíc se na postup nadřelo Slovácko. V 19. minutě sice tým z Uherského Hradiště poslal do vedení Juroška, ale Ústí nad Orlicí brzy odpovědělo trefou Součka. Další gól už diváci v druhé půli ani v prodloužení neviděli. Rozstřel vyhráli hosté 5:4, rozhodující penaltu proměnil opět Juroška.

Druhé pohárové kolo se bude dohrávat příští týden. Obhájce trofeje Zlín i další zástupci v pohárové Evropě Slavia, Plzeň, Sparta a Mladá Boleslav vstoupí do MOL Cupu až ve třetím kole.